Polska firma w szczytnym celu produkuje rowery z bambusa w Ghanie.

0
903

Polska firma postanowiła produkować rowery z bambusa w Ghanie, aby wesprzeć lokalną edukację. Gotowe rowery sprzedawane są w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji i Danii. 

Asante Bamboo Bikes to przedsiębiorstwo społeczne, które produkuje bambusowe rowery w Ghanie i w Polsce. Promujemy odnawialne materiały i zrównoważoną produkcję. Jednocześnie nasze rowery są społecznie odpowiedzialne. Wspieramy przedsiębiorczość i edukację w Afryce. Każdy rower finansuje jedno stypendium w Ghanie dla zdolnych uczniów z regionu Asante – wyjaśnia Igor Pielas, założyciel firmy.

W Polsce taki rower kosztuje ponad 4 tys. zł. Cena jest wysoka, ale cel, na jaki idą te środki jest szczytny. Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym, które łączy zysk finansowy i społeczny, wspierając edukację w Ghanie – dodaje Igor Pielas.

Na dodatek firma działa w ramach inicjatywy AsanteEDU, która ma pomóc rozwiązać problem nierównego dostępu do edukacji w Afryce. Kampania przewyższyła oczekiwania, osiągnęła ponad 150% założonego celu, co pozwoliło zebrać blisko 18 tys. zł. na stworzenie trzech interaktywnych bibliotek dla uczniów w Ghanie.

– Definiuję przedsiębiorczość społeczną jako działanie w modelach biznesowych, które przynosi dwa zyski – finansowy i społeczny. Im więcej zdziałamy w biznesie, tym więcej misji społecznych jesteśmy w stanie zrealizować. Ta misja społeczna może wspierać biznes, marketing i sprzedaż produktu, jeśli tylko dobrze, integralnie się to połączy – przekonuje Igor Pielas.

POLECAM PRZEPIS NA: ZDROWY, SKUTECZNY, DOMOWY ANTYPERSPIRANT – f7dobry.com

Założyciel firmy uważa także, że rowery mają szansę wspomóc społeczeństwo Ghany, ponieważ stają się coraz popularniejszym środkiem transportu w Europie. Pielas planuje rozszerzać swoją działalność na inne kraje. Celem jest, aby rowery były sprzedawane we wszystkich państwach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych, gdzie cena (4–9 tys. zł) nie będzie tak dużym problemem jak w Polsce.

 

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl