Polska modelka otrzymała tytuł najlepszej absolwentki Columbia University

0
165
Zuzanna Bijoch otrzymała tytuł najlepszego absolwenta Columbia University. (zdjęcie: Zuzanna Bijoch, Facebook)

Modelka Zuzanna Bijoch zdobyła tytuł najlepszej absolwentki Columbia University.

Osiągnęła sukcesy w świecie mody, teraz podbija świat nauki. Polska topmodelka Zuzanna Bijoch zdobyła prestiżowy tytuł najlepszej absolwentki Columbia University.

CZYTAJ NA F7.PL – Powstaje prequel „Samych swoich”! Kto zagra Kargula i Pawlaka?

Jej droga od znanej modelki do najlepszej absolwentki uniwersytetu Ivy League w USA, jest niezwykle inspirująca!

Najpierw podbiła świat mody. „Nadal pamiętam castingi, gdzie setki modelek gromadziły się w jednym pomieszczeniu. Wtedy nigdy nie przyszło mi do głowy, że będę uczestniczyć w najbardziej prestiżowych pokazach mody” – powiedziała Zuzanna.

Zuzanna Bijoch znalazła się na 13. miejscu w światowym rankingu Top 50 Models. Brała udział w pokazach najważniejszych domów mody, takich jak: Prada, Gucci, Roberto Cavalli, Christian Dior, Calvin Klein, Chanel, Dolce & Gabbana, Louis Vuitton, Ralph Lauren, Versace i Yves Saint Laurent. Pojawiła się na okładkach takich magazynów modowych jak: „Elle”, „Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Glamour”. Miuccia Prada, wnuczka założyciela renomowanego domu mody, wybrała ją jako twarz swojej kampanii.

Mimo wielkiego sukcesu w modelingu, Zuzanna zawsze była zafascynowana nauką. Pięć lat temu postanowiła dostać się na jedną z uczelni Ivy League. I udało jej się. Z czasem pokochała naukę i świat finansów. Napisała książkę zatytułowaną „Modelka”. Jest to historia o marzeniach, podejmowaniu decyzji… przez nas lub za nas. To książka o determinacji, wytrwałości, młodzieńczej impulsywności i bezkompromisowej wierze w sukces.

„Dla mnie nauka zawsze była na pierwszym miejscu, więc zaraz po powrocie do domu brałam się do roboty, uczyłam się całymi nocami, by nadrobić zaległości. Jestem osobą, która nigdy niczego nie odkłada na później. Dlatego szybko nadrabiałam zaległości, które miałam. Takim moim sposobem, żeby nie zwariować w tym świecie, było włożenie wszystkich moich ambicji i poczucia własnej wartości w to, co sobą reprezentuję, co mam w głowie” – mówiła kilka lat temu w telewizji śniadaniowej modelka Zuzanna Bijoch opowiadając o tym, jak łączy zawód modelki ze studiami na prestiżowym Columbia University w Nowym Jorku. 

Tytuł „Valedictorian” jest przyznawany studentowi, który kończy studia z najwyższym wynikiem wśród zwykle tysięcy osób. To właśnie ta osoba ma honor przemawiać w imieniu wszystkich studentów podczas oficjalnej ceremonii końca roku. W tym roku ten zaszczyt przypada Zuzannie Bijoch.

Na pytanie, co powie ze sceny wszystkim zebranym na ceremonii, odpowiedziała: „Dzięki pasji, konsekwencji i wytrwałości, można osiągnąć niemożliwe”.

CZYTAJ: Powstała pierwsza w historii lalka Barbie z zespołem Downa

Zuzanna decyduje się na całkowite porzucenie kariery modelki. Jako absolwentka finansów i ekonomii, rozpoczyna karierę w jednej z najbardziej prestiżowych firm finansowych w Nowym Jorku. Ta decyzja jest dla niej naturalnym krokiem w rozwoju i dalszym dążeniu do realizacji swoich pasji.