Polski sernik jest najlepszym sernikiem na świecie!

0
233
30 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sernika. (zdjęcie: pl.freepik.com)

W którym kraju zjesz najlepszy sernik na świecie? Okazuje się, że w Polsce!

Polski sernik jest najwyżej ocenianym sernikiem na świecie, według użytkowników portalu TasteAtlas. Polskie ciasto ma notę 4,6/5.

Co to jest sernik?

Sernik to pyszne polskie ciasto, które jest tak popularne jak pączki czy szarlotka, a może nawet bardziej. Sernik z Polski wywodzi się z dawnych tradycji chrześcijańskich i żydowskich. Robi się go z jajek, cukru i twarogu – rodzaju twarogu, który od setek lat jest używany w deserach. Uważa się, że sernik powstał w XVII wieku, kiedy król Jan III Sobieski przywiózł ze sobą recepturę po zwycięstwie nad Turkami pod Wiedniem.

Sernik nie jest tak słodki jak jego zachodnie odpowiedniki. Często jadany na deser lub jako przekąska na drugie śniadanie, polski sernik często gości na stole w Boże Narodzenie.

CZYTAJ: Jedzenie, które pomaga walczyć ze stresem

Obecnie istnieje wiele odmian sernika, ale zwykle robi się go na warstwie kruchego ciasta. Często do sernika dodaje się też rodzynki, sos czekoladowy lub owoce, a jeden z najpopularniejszych wariantów deseru ma na spodzie biszkopt, a na wierzch kładzie się owoce i polewa galaretką.

Krakowska wersja sernika ma na wierzchu kratkę, która odróżnia go od innych rodzajów tego sernika. Sernik można przygotować w domu lub znaleźć w wielu polskich, cukierniach, sklepach i supermarketach.

Pieczony, schładzany i posypany cukrem pudrem sernik to kawałek nieba na talerzu.

CZYTAJ NA SPORTEN.COM/PL – Lewandowski jest gotowy do gry z Messim