Polski znaczek najpiękniejszy w całej Europie! Możemy być dumni

0
391
Znaczek z Polski uznano za najpiękniejszy w Europie. Zdjęcie: Twitter

Poczta Polska zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie filatelistycznym EUROPA Stamp 2020. Zobaczcie jak wygląda najpiękniejszy znaczek z Polski.

Polski znaczek został uznany za najpiękniejszy w całej Europie.

– Zadanie nie było łatwe. Celem konkursu było pokazanie dawnych szlaków pocztowych na tak małej i wymagającej powierzchni, jaką jest pole znaczka – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

W tym roku tematem znaczków były dawne szlaki pocztowe.

– Wiadomość o przyznaniu pierwszego miejsca jest dla nas wielką radością i powodem do dumy. Nagroda potwierdza najwyższe umiejętności polskich artystów i jest wyrazem uznania środowiska filatelistycznego na świecie dla polskiej poczty – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.  – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

– Warto dodać, że nasz projekt w sposób symboliczny ukazuje też istotę realizowanej od wieków komunikacji międzyludzkiej. Wyróżnienie polskiego wydawnictwa wśród tylu innych emisji operatorów pocztowych zrzeszonych w PostEurop jest dla nas zatem powodem do dumy szczególnie teraz, w okresie pandemii, gdy nasz sposób komunikowania się ulega coraz bardziej dynamicznym zmianom, a wraz z nimi zmieniać muszą się także operatorzy pocztowi – dodał Zdzikot.

Polski znaczek doceniła międzynarodowa grupa ekspertów. Na podium znalazł się również znaczek ze Szwajcarii i z Niemiec.

Jak wygląda najpiękniejszy znaczek? Przedstawia jeźdźca na koniu, a możecie go zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Poczta Polska: polski znaczek najpiękniejszy w Europie. Zdjęcie: Twitter

Jak czytamy na stronie Poczty Polskiej, to już kolejne wyróżnienie dla polskiego waloru filatelistycznego w ramach tej rywalizacji. W 2018 roku nasze wydawnictwo przedstawiające most w Tczewie zajęło drugie miejsce w głosowaniu internautów.

Czytaj: We Wrocławiu choinka rozbłysła „Światełkami nadziei”

johannesfloe.com – Art to remember