Polskie danie na podium w rankingu najlepszych potraw świata!

0
326
Polskim daniem zachwycają się na całym świecie. Zdjęcie: Pixabay

Kuchnia polska ma się czym pochwalić. Jest u nas naprawdę wiele potraw, które zachwycają zarówno Polaków, jak i osoby spoza naszego kraju.

Chodzi np. o bigos, schabowy, rosół czy żurek. Okazało się, że jedno z dań zostało docenione przez zrzeszający fanów dobrego jedzenia portal TasteAtlas i w rankingu stu najlepszych potraw świata, danie w Polski jest na trzecim miejscu!

Czytaj: W tym hotelu je się śniadanie z żyrafami

Na facebookowym profilu kulinarnym TasteAtlas, który łączy fanów dobrego jedzenia z całego świata, polskie potrawy pojawiają się dość często. Opublikowany został ranking stu najlepszych potraw świata 2021 roku, gdzie na trzecim miejscu uplasowało się danie z Polski! To zdecydowanie powód do dumy.

Czy domyślacie się o jaką potrawę może chodzić? Mogę zaryzykować i stwierdzić, że nie ma osoby, która tego nie lubi. Mowa o pierogach ruskich!

Według wewnętrznego rankingu fanpage’u polskie pierogi ruskie otrzymały 4,6 gwiazdek na 5 możliwych, co dało im trzecie miejsce wśród 100. najlepszych potraw świata. Przed ruskimi pierogami na drugim miejscu uplasowała się picanha z Brazylii, a na pierwszym meksykańska cochinita pibil.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Czytaj: Średniowieczny plac zabaw we Wrocławiu