Ponad 19 godzin w autokarze. Najdłuższa polska trasa krajowa!

0
347
Zdjęcie: Facebook/FlixBus

Flixbus prawdopodobnie od połowy czerwca uruchomi połączenie z Gdańska do Ustrzyk Górnych w samym sercu Bieszczad. To właśnie ta trasa będzie najdłuższą polską trasą krajową w historii Polski!

Bezpośrednia trasa z Gdańska do Ustrzyk Górnych autokarem będzie liczyła ponad 1000 kilometrów, a rozkładowy czas przejazdu to 19 godzin i 20 minut.

Informację o tej niebywałej trasie podał nieoficjalny profil na Facebooku Flixbus Polska na dzień przed zapowiedzianą na środę konferencją prasową, na której autokarowy przewoźnik przedstawi swoją wakacyjną siatkę tras.

Trasa jest już w rozkładzie jazdy i systemie rezerwacyjnym, ale bilety nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Najpewniej połączenie zostanie jednak uruchomione w połowie czerwca.

Konkretnie ta trasa będzie najdłuższą trasą krajową w Polsce, liczyć będzie ponad 1000 kilometrów. Autobusy Flixbusa wyjadą z Gdańska na przystanku lotnisku, następnie będą się zatrzymywały na następujących stacjach:

Gdańsk DA – Grudziądz – Toruń DA – Ciechocinek – Włocławek – Płock – Nowy Dwór Mazowiecki, Warszawa-Modlin – Warszawa  Młociny – Warszawa Zachodnia – Radom – Skarżysko-Kamienna – Kielce – Tarnów – Dębica – Rzeszów – Przemyśl – Sanok – Zagórz – Lesko – Polańczyk – Solina – Ustrzyki Dolne – Czarna Górna – Lutowiska – Ustrzyki Górne.

Czytaj: Ostatni weekend na odwiedzenie Muzeum Motoryzacji w Poznaniu

Ten, kto zdecyduje się na przejechanie całej trasy musi uzbierać się w cierpliwość oraz mieć żelazne zdrowie. Z dworca w Gdańsku do Ustrzyk Górnych jedzie się według rozkładu 18 godzin i 50 minut, a na lotnisko w Gdańsku – 19 godzin i 20 minut!

Według rozkładu autokar wyruszy z Ustrzyk Górnych o godzinie 18.50, a na przystanku końcowym Gdańsk Lotnisko powinien się zameldować o godz. 13.50 następnego dnia.

Zdjęcie: Flixbus

Więcej informacji na temat wakacyjnych tras przewoźnika poznamy dzisiaj. Z informacji strony Flixbus Polska – Nieoficjalny Profil wynika, że przewoźnik uruchomi takie trasy jak Katowice-Wilno, Warszawa-Łeba, Warszawa-Tallin, Medyka-Brema, Szczecin-Kraków/Zakopane, Zakopane-Mrzeżyno.

Czytaj: Australijski pomysł wdrożony na gdańskich zbiornikach

johannesfloe.com – Art to remember