Ponad pięćset dziecięcych marzeń spełnionych w domach dziecka

0
196
Pół tysiąca dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych dostało prezenty podczas finału Choinki Dobrych Serc. (zdjęcie: pl.freepik.com)

Poczta Świętego Mikołaja Fundacji Dobre Inicjatywy nie ugięła się pod ciężarem ponad pięciuset listów od dzieci z tzw. domów dziecka.

18 grudnia o godzinie 10:00 w EXPO XXI w Warszawie, podczas VII Finału Choinki Dobrych Serc, posłańcy Świętego Mikołaja spełnili świąteczne życzenia dzieci z całej Polski. W wydarzeniu wzięła udział rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak. Wysiłek ponad 1000 życzliwych wolontariuszy, którzy przygotowali upominki dla podopiecznych Fundacji Dobrych Inicjatyw, jest doskonałą inspiracją do pomagania i przekazywania środków finansowych na cele Fundacji.

Fundacja Dobrych Inicjatyw już po raz siódmy zaangażowała osoby prywatne, wolontariuszy, instytucje społeczne, szkoły, przedszkola, uczelnie, ośrodki pomocy społecznej i firmy do wsparcia dzieci z ponad 25 placówek opiekuńczo-wychowawczych (tzw. domów dziecka) w Polsce. Zbudowana przez Fundację społeczność spełniła ponad 500 marzeń na łączną kwotę 130 000 zł.

CZYTAJ: Patrzenie na uśmiechnięte twarze może pomóc w walce z depresją

Kulinarne cuda i tradycje czekały na imprezie świątecznej Choinki Dobrych Serc!

Oprócz upragnionych prezentów dla dzieci i młodzieży, czekał ich cały dzień atrakcji, a tegoroczna Choinka Dobrych Serc skupiona była wokół KUCHNI.

Do głównych atrakcji zaliczały się warsztaty kulinarne „Kuchnie Świata” zorganizowane przez szefa kuchni firmy McCormick oraz „Gotowanie zero waste” prowadzone przez szefa kuchni z Grupy Accor Hotels (m.in. hoteli Ibis). Tradycyjnie już podopieczni samodzielnie udekorowali choinkę przygotowanymi przez siebie bombkami w kształcie serc, na których napisali ich największe marzenia i cele. Całość wydarzenia odbyła się w EXPO XXI, które zostało Partnerem Głównym Choinki Dobrych Serc.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Świetne wieści: Justyna Kowalczyk-Tekieli znów triumfuje!

Nadanie samodzielności

Dzięki ponad 1000 wolontariuszy, Fundacja Dobrych Inicjatyw spełniła świąteczne marzenia wszystkich swoich podopiecznych. Pomoc Fundacji nie kończy się jednak w dniu finału Choinki Dobrych Serc. Jej nadrzędnym celem jest zapewnienie młodym ludziom niezależności i samodzielności – prezentu na całe życie, a nie tylko na święta. W dalszym ciągu trwa zbiórka środków finansowych na całoroczne stypendia oraz psychoterapię dzieci. Każdy może wpłacić pieniądze na konto: 71 2030 0045 1110 0000 0343 05 90 z dopiskiem „stypendium”.