Populacja pszczół wzrosła o 73% w tym miejscu

0
683
Zdjęcie: pixabay.com

Ekolodzy często martwią się pszczołami miodnymi, ale ostatnio pojawiły się dobre wiadomości dotyczące tych ważnych zapylaczy.

Nowy raport Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych dotyczący kolonii pszczół opisuje zaskakujący wzrost liczby kolonii w całym kraju. Niektóre stany doświadczają szczególnie szybkiego wzrostu populacji pszczół. Donosząc o największym wzroście, stan Maine odnotował 73% wzrost liczby kolonii od 2018 roku.

Według raportu w Nebrasce, Oklahomie, Michigan i Maine odnotowano największy procentowy wzrost liczby rodzin pszczelich w ciągu ostatnich dwóch lat.

Oklahoma odnotowała 69% wzrost, tylko nieznacznie ustępując Maine pod względem tytułu „najbardziej ulepszonej” kolonii pszczół. Jednak najwyższy procentowy wzrost nie wskazuje na największą populację pszczół miodnych. Kalifornia ma największą liczbę kolonii z ponad milionem uli. 250 000 uli na Florydzie to druga co do wielkości populacja pszczół stanowych. Zarówno Kalifornia, jak i Floryda, niestety, straciły kolonie od 2018 roku. Jednak raportowany wzrost liczby kolonii o 14% w ciągu ostatniego roku daje nadzieję tym stanom.

Czytaj: Albańscy pszczelarze mają „złoty rok” z powodu blokady przez koronawirusa

Pszczoły mają kluczowe znaczenie dla produkcji owoców i kwiatów, ale niestety wiele ucierpiały na skutek zmian środowiskowych w ciągu ostatnich kilku dekad.

Dzikie pszczoły miodne stają w obliczu zanieczyszczenia, pestycydów i utraty siedlisk. Ule walczą z pasożytami i kiepskim zarządzaniem. Badacze pszczół martwią się również zaburzeniem zapadania się kolonii, destrukcyjnym zjawiskiem, które pojawia się, gdy ul traci królową.

Mimo tych trudności dane Departamentu Rolnictwa dają nadzieję na dalszą odbudowę amerykańskich rodzin pszczelich. Dodanie wielu tysięcy nowych uli jest ważnym krokiem w kierunku zachowania tych żywotnych stworzeń.

Nowy raport Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych opisuje 14% krajowy wzrost liczby rodzin pszczelich.

Zdjęcie: pixabay.com

Niektóre stany odnotowały ogromny wzrost w ciągu ostatnich dwóch lat – populacja pszczół w stanie Maine wzrosła o 73%.

Zdjęcie: pixabay.com

Pszczoły są ważnymi zapylaczami, ale stoją przed wieloma wyzwaniami środowiskowymi. Nowe dane są obiecującą oznaką odradzania się populacji.

Zdjęcie: pixabay.com

Czytaj: Francja zakazuje pestycydów, aby uchronić pszczoły

Bluelink: TBG- We Go Beyond

johannesfloe.com – Art to remember