Porady ekspertów, jak osiągnąć i utrzymać zdrową wagę

0
144
Zasady zdrowej i szczupłej sylwetki. Zdjęcie: pl.freepik.com

Utrzymanie zdrowej wagi to bardziej długoterminowe podejście niż coś tymczasowego. Oto kilka wspieranych przez ekspertów strategii, które pomogą Ci osiągnąć zdrową utratę wagi.

1. Więcej się ruszaj

Według badań naukowych, więcej ruchu w ciągu dnia jest bardziej pomocne w utrzymaniu wagi niż utrzymywanie ustrukturyzowanej rutyny ćwiczeń. Włącz więc więcej spacerów do swojej przyziemnej rutyny i nie zamieniaj schodów na windę w swoim biurze.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

2. Skoncentruj się na osiągnięciu siły

Kluczowym punktem osiągnięcia i utrzymania zdrowej wagi jest przeniesienie uwagi z utraty wagi na zdrowie i budowanie siły. Konieczne jest opracowanie bardziej zrównoważonego i zdrowszego podejścia do utrzymania dobrego poziomu sprawności fizycznej poprzez mierzenie liczby powtórzeń lub czasu trwania treningu, zamiast liczenia zrzuconych kilogramów.

3. Skoncentruj się na wysokiej jakości diecie

Jedzenie jest paliwem, dzięki któremu Twój organizm funkcjonuje najlepiej. Dlatego konieczne jest poświęcenie czasu na zrozumienie wartości odżywczej tego, co masz na talerzu. Jak twierdzą eksperci, skupienie się na jakości jedzenia jest o wiele bardziej pomocne niż liczenie kalorii. Aby skutecznie schudnąć, najlepiej stosować spersonalizowany plan żywieniowy.

4. Porzuć modne diety

Dane sugerują, że powszechnie dostępne diety nie działają na dłuższą metę. Według wielu badań, w większości przypadków ludzie polegający na popularnych modach żywieniowych wracają do utraconej wagi w ciągu roku. Zamiast tego eksperci sugerują bardziej realistyczne podejście do utrzymywania proporcji 80:20 przyzwoitej żywności i oszukanych smakołyków zgodnie z potrzebami organizmu.

Czytaj: Bezpłatnie zbadasz swoje płuca we Wrocławiu

5. Rozszyfruj swoje emocje

Wszyscy czasami jesteśmy emocjonalnymi zajadaczami. Ale jeśli to Twój nawyk, musisz to przemyśleć. Eksperci od wagi sugerują, aby poświęcić trochę czasu na zrozumienie swoich emocji. Jeśli jedzenie jest sposobem na pocieszenie lub nagrodzenie się, gdy jesteś zdenerwowany, rozważ zaspokojenie tej emocjonalnej potrzeby w inny sposób, na przykład podczas relaksującego spaceru lub obejrzenia filmu.

Czytaj: 12 prostych strategii poprawy jasności umysłu

6. Chudnij wolniej, ale skuteczniej

Trening interwałowy o wysokiej intensywności może spalić do 30% więcej kalorii niż inne formy ćwiczeń. Ale powolne, regularne ćwiczenie przynosi korzyści dla ciała i umysłu. Zdaniem profesjonalistów, należy wsłuchać się w swój organizm i znaleźć taką formę aktywności lub ćwiczeń, która sprawia, że czujemy się szczęśliwi i poprawiamy swoje ogólne samopoczucie.

7. Pozostań nawodniony

To najważniejsze, jeśli chcesz zachować zdrowie. Ponieważ Twoje ciało składa się w prawie 60% z wody, ważne jest, aby pozostać nawodnionym, aby poprawić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Odpowiednie nawodnienie trzymuje również apetyt pod kontrolą, dzięki czemu będziesz miał wagę ciała pod kontrolą.