Porady kuchenne: różnica między solą stołową a solą himalajską

0
396

Sól jest najpopularniejszym wzmacniaczem żywności (lub przyprawą) na każdym stole. Jest również wiodącym składnikiem większości produktów spożywczych jako konserwant.

Jest wiele osób, które zrezygnowały z soli, wierząc, że ta przyprawa może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Spożycie soli z pewnością wymknęło się spod kontroli przez lata, powodując, że wiele osób w świecie medycznym wierzy, że prowadzi to do problemów zdrowotnych.

Sód jest głównym składnikiem soli, ale jest również niezbędnym składnikiem odżywczym dla życia, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Kardiologicznego, ale zaleca się tylko 2300 miligramów dziennie. Stowarzyszenie stwierdziło, że 70% poziomu sodu pochodzi z żywności pakowanej, a nie z solniczki.

Sól istnieje dopiero od około 100 lat. Wcześniej sól była bardzo rzadkim towarem, o który toczono wojny! Od tego czasu popularność soli wzrosła dzięki wydobyciu, produkcji, transporcie i składnikowi wybieranemu przez kucharzy.

Nawet po wprowadzeniu wielu międzynarodowych przepisów i wielu różnych soli do wyboru, większość ludzi nie ma pojęcia, że istnieje różnica między solą stołową a różową solą himalajską. Wiodące pytania to: Czy obie mają taki sam poziom sodu? Czy sól himalajska ma dobroczynne składniki odżywcze, których nie ma Twoja sól kuchenna?

Czytaj: Niesamowite korzyści ze spożywania różowej soli himalajskiej!

Pixabay

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jeśli kupowałeś sól himalajską, wiesz, że jest droższa niż sól kuchenna, ale poza tym, czy naprawdę jest między nimi jakaś różnica?

Po pierwsze, sól kuchenna zawiera jod dla zdrowia tarczycy i składniki zapobiegające zbrylaniu, aby zapewnić równomierny przepływ. Różowa sól himalajska zawiera śladowe ilości minerałów, w tym potasu, wapnia i magnezu, których nie ma w soli kuchennej. Z drugiej strony sól himalajska zawiera niewykrywalne pierwiastki, w tym arsen, uran i ołów!

Różnica między tymi dwiema solami jest właściwie nieznaczna. Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych USDA stwierdził, że sól kuchenna zawiera 581 miligramów sodu na ¼ łyżeczki, a różowa sól himalajska ma 388 miligramów sodu na ¼ łyżeczki. Różnica wynika z faktu, że sól himalajska jest gęstsza niż sól kuchenna i obie mają taką samą wagę. Sprowadza się to do Twoich osobistych preferencji, ale cokolwiek wolisz, używaj umiarkowanie.

Czytaj: Rusza XII edycja konkursu Poznański Wolontariusz Roku