Portret Daniela Lamberta, którego uważano za najcięższą osobę w historii ludzkości

0
342

To portret Daniela Lamberta, którego w pewnym momencie uważano za najcięższą osobę w historii ludzkości.

W wieku 18 lat Lambert rozpoczął pracę jako strażnik więzienny w Leicester i był bardzo szanowany za swoją umiejętność zaprzyjaźnienia się i pomocy w rehabilitacji wielu więźniów.

Był zapalonym sportowcem i pomimo aktywności fizycznej, powstrzymywania się od alkoholu i jedzenia dużych ilości jedzenia, Lambert stale przybierał na wadze.

W trosce o własne samopoczucie Lambert kontynuował ćwiczenia, chodząc na długie spacery, aby poprawić swoją wydolność. Kiedyś przeszedł 11 km z Woolwich do londyńskiego City „ze znacznie mniejszym zmęczeniem niż kilku średniej wielkości mężczyzn”.

W 1805 roku, kiedy zamknięto więzienie, w którym pracował, Lambert ważył aż 320 kg przy wzroście 180 cm. Stał się najcięższą uwierzytelnioną osobą w historii.

Niezatrudniony i wrażliwy na swoją masę, Lambert stał się samotnikiem.

W 1806 roku bieda zmusiła Lamberta do wystawienia się na wystawę w celu zebrania pieniędzy. W kwietniu 1806 roku zamieszkał w Londynie i pobierał od każdego szylinga za odwiedziny w jego domu przy Piccadilly 53.

Czytaj: W Anglii możesz uprawiać jogę wśród alpak.

Pracował 5 godzin dziennie, rozmawiając z prawie 400 odwiedzającymi codziennie na różne tematy dotyczące psów, sportu i hodowli zwierząt. Lamber ustanowił również zasadę, że każdy, kto wchodzi do jego domu, musi zdjąć kapelusz.

Goście byli pod wrażeniem jego inteligencji i osobowości, a odwiedzanie go stało się bardzo modne. Po kilku miesiącach wystawiania się na pokaz publiczny Lambert zmęczył się wystawianiem siebie i we wrześniu 1806 roku wrócił jako bogacz do Leicester, gdzie hodował psy sportowe i regularnie uczestniczył w wydarzeniach sportowych. W latach 1806-1809 odbył kolejną serię krótkich podróży w celu zbierania funduszy.

Pod względem siły Lambert był w stanie z łatwością unieść 254 kg i potrafił stanąć na jednej nodze. W jednym konkretnym incydencie, demonstrując zarówno swoją zwinność, jak i siłę, Lambert znokautował niedźwiedzia, który próbował zaatakować jego psa.

Był ekspertem w dziedzinie zwierząt sportowych, powszechnie szanowanym za swoje doświadczenie w pracy z psami, końmi i kogutami bojowymi.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Lambert zmarł nagle 21 czerwca 1809 roku w wieku 39 lat. W chwili śmierci ważył 335 kg, jego trumna została zrobiona z 10,4 metrów kwadratowych drewna.

Pomimo zbudowania trumny z kółkami, aby umożliwić łatwy transport, i wykopania do grobu pochyłego podejścia, 20 mężczyzn przez pół godziny się męczyło, ale włożyć jego trumnę do wykopanego dołu na nowo otwartym cmentarzu.

Instagram