Portrety podkreślają wyjątkowe piękno dziewczyny z albinizmem i heterochromią

0
1823

Kiedy czeczeńska fotografka Amina Arsakova zauważyła zdjęcie 11-letniej Aminy Ependievy w centrum handlowym, natychmiast zaintrygowała ją wyjątkowa uroda młodej dziewczyny.

Dziewczyna z Czeczenii jest podziwiana za swoją niezwykłą urodę, ale albinizm nie jest jedyną rzeczą, która odróżnia ją od innych. Zdiagnozowano u niej dwa rzadkie schorzenia genetyczne: albinizm oraz heterochromię.

Pierwszy z nich to stan, który zmniejsza ilość pigmentu melaniny w skórze, oczach i włosach, a drugi to różnica w zabarwieniu tęczówki. Dziewczyna ma biało-blond włosy i jasną skórę z jednym niebieskim okiem, i jednym brązowym okiem.

Czytaj: Ludzie z albinizmem i plamami na twarzy w jednej sesji. „Jesteście piękni, perfekcja nie istnieje”

Arsakova chciała zrobić sesję zdjęciową z Ependievy, ale okazało się to trudne. Nie mogła skontaktować się bezpośrednio z dziewczyną, ale po kilku poszukiwaniach w końcu uzyskała numer telefonu jej matki.

Wspólnie zaplanowały sesję portretową. „Amina okazała się bardzo miłą i spokojną dziewczyną”, powiedziała Arsakova w wywiadzie dla My Modern Met. Odzwierciedla to jej portret.

Arsakova przedstawiła Ependievę siedzącą w neutralnej przestrzeni, w stonowanych kolorach. Fotografka zrobiła też zbliżenia twarzy Ependievy, które oddają jej pociągające rysy i nieśmiałą osobowość.

Arsakova poznała Ependievy dzięki sesji zdjęciowej, ale i tak chciałaby dowiedzieć się o niej czegoś więcej. „Niestety nie było możliwości uzyskania szczegółowych informacji na temat jej wyglądu” – mówi. „Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie możliwe zorganizowanie nowej sesji zdjęciowej z Aminą i rozmawianie w miłej atmosferze”.

Amina Arsakova: Instagram

Fotografka Amina Arsakova zrobiła oszałamiające portrety 11-letniej Aminy Ependievy, dziewczyny z albinizmem i heterochromią.

Amina Arsakova
Amina Arsakova
Amina Arsakova
Amina Arsakova
Amina Arsakova
Amina Arsakova
Amina Arsakova
Amina Arsakova
Amina Arsakova

Czytaj: Kopalnia Soli Wieliczka zostanie otwarta w czerwcu