Portrety ptaków brytyjskich ukazują ich pełen wdzięku ruch zatrzymany w czasie

0
570
Modraszka zwyczajna.

Popularny fotograf zwierząt Mark Harvey jest dobrze znany ze swoich pięknych portretów koni. Jego charakterystyczny styl rzeźbiarskiego bezruchu obejmuje surową moc i wdzięk fotografowanych przez siebie stworzeń.

Ale kiedy rozpoczęła się blokada COVID-19, Harvey szukał nowego podmiotu bliżej swojego domu w Norfolk w Anglii. Podczas swoich poszukiwań stwierdził, że miejscowe sroki, sikory i szpaki są równie wdzięczne jak konie. Te brytyjskie ptaki są teraz elegancko zamrożone w czasie i przestrzeni w serii zdjęć Harvey’a „In Flight” (W locie).

Sfotografowane ptaki latały dziko i swobodnie na Norfolk Broads, dzikim obszarze w pobliżu domu Harveya. Mężczyzna miał tylko krótką szansę na wykonanie każdego zdjęcia, gdy stworzenia zajmowały się swoimi sprawami.

Każde powstałe zdjęcie – wykonane średnio formatowym aparatem Hasselblad – oddaje pierzasty obiekt z zawiłymi szczegółami, przedstawiając zwykłe ptaki w nowym świetle jako wdzięczne tancerki i kolorowe postacie.

Praca Harveya zwraca szczególną uwagę na takie cechy, jak marszczenie ptasich piór w trakcie lotu. Robiąc to, jego ptasie fotografie kwestionują tradycyjne pojęcia wyrafinowania i elegancji.

„Nie ma wątpliwości, że pandemia zmusiła nas do przyjęcia znacznie wolniejszego tempa życia. Mieszkając z przerwami w Norfolk od ponad 20 lat, wiosną skorzystałem z okazji, aby spędzić więcej czasu na łonie natury, jednocześnie doceniając naturę, która jest u moich drzwi ”- powiedział Harvey o kolekcji „In Flight”. „Bycie bliżej natury z pewnością daje poczucie spokoju, a im bliżej patrzyłem, tym więcej piękna widziałem w tych zwierzętach”.

Aby dowiedzieć się więcej o fotografii Marka Harveya – ptasiej i końskiej – odwiedź jego stronę internetową i Facebook. Przewiń w dół, aby zobaczyć więcej zdjęć kolekcji „In Flight”, która jest dostępna jako wydruki artystyczne w limitowanej edycji.

Nowa seria „In Flight” (W Locie) fotografa Marka Harveya przedstawia typowe brytyjskie rasy ptaków poruszające się z wdziękiem na niebie.

Modraszka zwyczajna
Dzwoniec zwyczajny

Harvey potrzebował nowego obiektu do fotografowania, kiedy blokada COVID-19 przerwała jego normalny harmonogram fotografowania koni.

Bogatka zwyczajna

Mężczyzna postanowił skupić się na lokalnych gatunkach ptaków w pobliżu swojego domu w Wielkiej Brytanii, które są często pomijane przez przechodniów.

Czytaj: Energia wiatrowa w Wielkiej Brytanii może wkrótce być tak tania, że da zysk rządowi i obywatelom

Modraszka zwyczajna
Raniuszek zwyczajny

Każde zdjęcie przedstawia piękno formy i szczegółów, które nie są często kojarzone ze szpakami, modraszkami zwyczajnymi i srokami.

Szczygieł

Harvey stwierdził, że projekt wzmocnił jego związek z lokalną przyrodą.

Sosnówka
Szpak

„Im bliżej patrzyłem, tym więcej piękna widziałem w tych wyrafinowanych zwierzętach” – mówi fotograf.

Sroka

Aby zobaczyć więcej fotografii Harveya i kupić dostępne odbitki, możesz odwiedzić jego stronę internetową.

Fotograf Mark Harvey

Czytaj: Automaty z opowiadaniami w Londynie. Promują czytelnictwo.

johannesfloe.com – Art to remember