Portrety żołnierzy przed wojną, w trakcie i po wojnie

0
837

Fotografka pokazała oblicza wojny, łącząc zdjęcia żołnierzy przed wojną, w trakcie i po wojnie.

Fotografka, dziennikarka i filmowiec Lalage Snow w ramach projektu „We Are Not Dead” („Nie umarliśmy”) wykonała serię portretów brytyjskich żołnierzy przez okres siedmiu miesięcy, przed, w trakcie i po misji w Afganistanie. Zdjęcia pokazują drastyczne zmiany w twarzach żołnierzy i – w domyśle – w ich psychice.

„Żołnierze mówili mi o strachu, zranieniu, utracie brata żołnierza, tęsknocie za domem, emocjach, powrocie do domu i o tym, jakie jest życie na pierwszej linii frontu” – powiedziała fotografka.

Wojna jest potwornym doświadczeniem dla osób w nią zaangażowanych. Snow, która była z żołnierzami przed ich wysłaniem do Afganistanu, stwierdziła, że bycie kobietą ma pewne zalety i pomaga żołnierzom się zrelaksować. „Nie musieli przy mnie udawać, że są super macho ani nie czuli się zagrożeni”.

Wiele osób wskazuje na różnice w środkowych zdjęciach z tryptyku – sama autorka przyznaje, że wiąże się to z różnicą światła (zdjęcia 1 i 3 pochodzą z koszar pod Edynburgiem, zdjęcie 2 wykonane było na afgańskiej pustyni).

Czytaj: Dwa światy na jednym zdjęciu. Te fotografie głośno krzyczą prawdę o dzisiejszym świecie!

Czytaj: HISZPAŃSKA WOJNA DOMOWA POWRÓCIŁA NA ULICE MADRYTU.