Powraca „Szansa na sukces”! Czy program znowu zachwyci publiczność?

0
1214
zdjęcie: YouTube.com

Przed takimi programami jak „Idol” oraz „The Voice of Poland”, na antenie polskiej telewizji królowała „Szansa na sukces”. W każdą niedzielę zasiadało się całą rodziną na kanapie i wspólnie oglądało próby zaistnienia w polskim show biznesie uczestników. Wielu osobom to właśnie dzięki „Szansie na sukces” udało się wypromować i zrobić karierę. Pamiętacie, kto zaistniał dzięki temu programowi?

Ostatnio w polskiej telewizji można zauważyć tendencję na reaktywację formatów przed wielu lat. Stacja TVN podjęła decyzję o przywróceniu reality-show „Big Brother”, a w TVP2 zdecydowano o reaktywowaniu „Szansy na sukces”, pierwszego talet-show w Polsce.

Pierwszy odcinek „Szansy na sukces” widzowie programu TVP2 oglądali 14 listopada 1993 roku. Program był emitowany do 29 kwietnia 2012 roku, zawsze w niedzielę o godzinie 15:00. Twórcą programu była Elżbieta Skrętkowska, a prowadził go znakomicie Wojciech Mann. W każdym odcinku prowadzący gościł inną gwiazdę świata muzyki, która oceniała występy uczestników i wybierała zwycięzcę lub zwyciężczynię.

Po 18 latach i 6 miesiącach emisji „Szansy na sukces” Telewizja Polska postanowiła, że zdejmą show z anteny. Oficjalnym powodem była rezygnacja Wojciecha Manna jako prowadzącego. „Uważamy, że bez udziału Wojciecha Manna jako prowadzącego program traci rację bytu. Wszystkie zarejestrowane z nim odcinki zostaną wyemitowane zgodnie z planem na antenie Programu 2” – informowało wtedy kierownictwo TVP2.

Teraz – w lutym 2019 roku rozpoczęły się castingi do kolejnej odsłony programu. Czy widzowie miło odbiorą reaktywację programu muzycznego?

Wiadomo, że audycja nie zostanie ponownie przeprowadzona przez Wojciecha Manna.

Jak donoszą Wirtualne Media, w czterech miastach w Polsce niebawem ruszą castingi do reaktywowanego programu. Premiera programu planowana jest na marzec lub kwiecień tego roku.

Castingi do edycji programu „Szansy na sukces” odbędą się w czterech miastach:

  • 16.02.2019 – Warszawa
  • 17.02.2019 – Białystok
  • 24.02.2019 – Gdańsk
  • 24.02.2019 – Katowice

Do programu mogą zgłaszać się osoby, które ukończyły 12 rok życia.

Pamiętacie, kto zrobił karierę dzięki „Szansie na sukces”? Chętnie Wam przypomnimy 🙂

1. Justyna Steczkowska – jej fenomenalne wykonanie „Buenos Aires” sprawiło, że wygrała i stała się rozpoznawalna do dziś.

2. Katarzyna Cerekwicka – jej występ zaczyna się od 32 minuty. Skromna Kasia zaśpiewała „Wyszłam za mąż, zaraz wracam” Ewy Bem i oczywiście wygrała.

3. Ewa Farna – młodziutka, bo zaledwie 13-letnia Ewka wystąpiła w odcinku z Jackiem Cyganem, zaśpiewała „Za młodzi, za starzy” Ryszarda Rynkowskiego i pokochali ją wszyscy.

4. Katarzyna Stankiewicz – 18-letnia Kasia tak pięknie zaśpiewała piosenkę „Zamigotał świat”, że zespół Varius Manx postanowił rozpocząć z nią współpracę. Kasia zastąpiła wówczas Anitę Lipnicką.

5. Joanna Kulig – zanim nasza duma narodowa zaczęła grać w filmach próbowała swoich sił w „Szansie na sukces”. Poszło jej tam świetnie i wygrała!

6. Ania Wyszkoni – nie ma niestety filmiku na YouTube, ale Ania zaśpiewała wtedy piosenkę Myslovitz „Długość dźwięku samotności”.

7. Margaret – zaśpiewała piosenkę z repertuaru Moniki Brodki „Znam Cię na pamięć”.

8. Szymon Wydra – filmik nie jest z „Szansy na sukces”, ale śpiewa ją Szymon Wydra. W programie zaśpiewał „Goniąc kormorany” Piotra Szczepanika.

9. Georgina Tarasiuk – przyznam szczerze, że ten występ najbardziej zapadł mi w pamięci. Do dziś pamiętam ciary, gdy słuchałam wykonanie piosenki „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej w wykonaniu 10-latki.

10. Dominika Gawęda – to był specjalny odcinek „Szansy na sukces”, gdzie zespół Blue Cafe po odejściu Tatiany Okupnik szukał nowej wokalistki. Występ Dominiki rozpoczyna się od 36 minuty.

11. Paulla – znowu piosenka Natalii Kukulskiej,tym razem „Im więcej Ciebie, tym mniej”.

I na koniec interesujące podsumowanie

Będziecie oglądać „Szansę na sukces”?

POZNAJCIE NOWĄ WOKALISTKĘ MAANAMU. TO ONA ZASTĄPI KORĘ! – f7dobry.com