Powstała nowa aplikacja inspirowana Tinderem, dzięki której psy ze schroniska mogą odnaleźć swój nowy dom!

0
754

fot: źródło

Idziemy do przodu! Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na krzywdę i niedolę zwierząt, które – nie ukrywajmy – bez człowieka nie dadzą sobie rady. Pojawił się już pomysł „Okna życia” dla psów i kotów, gdzie można bezproblemowo „oddać” zwierzaka, a to jeszcze nie koniec! Aby zachęcić i przekonać ludzi do schronisk, w których czekają kochające, spragnione człowieczego ciepła zwierzęta, stworzono aplikację, która łudząco przypomina najpopularniejszą aplikację randkową – Tinder. Po co kupować rasowego pieska, skoro najbardziej oddane, kochające i wierne psy to te ze schroniska? 🙂 Nadszedł czas, aby pomóc naszym czworonogom i uświadamiać społeczeństwo, jak wspaniale jest dać nowy dom, a w zasadzie nowe życie psom, które marzyły, by opuścić schronisko!


fot: źródło


GetPet – bo tak nazywa się aplikacja – pozwala setkom bezdomnych zwierzaków odnaleźć swoje nowe miejsce na ziemi! Założenie i funkcjonowanie aplikacji jest bardzo proste – opiera się na tych samych zasadach, co Tinder. W skrócie: jeśli pies Cię zainteresował – przesuwasz w prawo. Jeśli nie, wystarczy, że przesuniesz w lewo… Dwa szybkie ruchy, dzięki którym futrzane istotki znajdą swój wymarzony domek!

Przeczytaj: Nastąpiła znaczna poprawa jakości powietrza w Krakowie!

Pomysł na aplikację narodził się 19 października 2018 roku w ramach projektu Hack4Vilnius, gdzie siedmioosobowy zespół z Litwy wpadł na niesamowity pomysł stworzenia aplikacji, która pomoże zwierzętom pozostawionym w schroniskach znaleźć nowy dom. Debiut w „Google Play” i „App Store” nastąpił 17 stycznia bieżącego roku i przez pierwsze kilka dni, aplikacja dotarła do ponad 5 tysięcy osób! Celem aplikacji jest szerzenie pomocy zwierzętom przebywającym w schroniskach i uświadamianie społeczeństwa, jak ważne i wartościowe jest pomaganie bezbronnym, pozostawionym samym sobie czworonogom w znalezieniu nowego domu. Rozmnażanie psów i kotów w hodowlach dla korzyści finansowych jest niehumanitarne, a futrzaci milusińscy ze schroniska to najbardziej oddane i kochające zwierzęta. Obecnie GetPet działa poza granicami naszego kraju i współpracuje ze schroniskami w Wilnie. Mamy jednak nadzieję, że nie tylko Polacy wezmą przykład z zespołu z Litwy, bo trzeba zaangażować w to wszystkich ludzi na całej kuli ziemskiej – i wspólnie, właśnie dzięki takiej aplikacji, pomożemy znaleźć zwierzakom na całym świecie nowe, pełne ciepła i miłości domy!

fot: źródło

Sprawdź: f7city

Myślicie, że taki pomysł sprawdziłby się w Polsce? Czy dzięki takiej aplikacji uda się uratować zwierzęta od samotności?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.