Pozbądź się muszek owocówek raz na zawsze! Zastosuj ten trik i po problemie.

0
1591
Każdy, kto miał w kuchni muszki owocówki wie, że jak trudno się z nimi walczy. Na szczęście istnieje sposób, aby szybko pozbyć się z kuchni tych nieproszonych gości. Zdjęcie: pixabay.com

Muszki owocówki pojawiają się nagle, nie wiadomo skąd, a ich obecność potrafi doprowadzić nas do szału. Zabijanie tych owadów to jak walka z wiatrakami. O wiele łatwiej jest po prostu zapobiec ich pojawianiu się w domu.

Muszki owocówki, jak sama nazwa wskazuje, przyciąga zapach dojrzewających lub przejrzałych owoców (konkretnie woń octanu etylu, który powstaje, gdy owoce fermentują).

W tym artykule poznacie banalny i prosty sposób na pozbycie się tych nieznośnych owadów.

Sposób ten można wykorzystać w domu, ale również na zewnątrz, np. w ogrodzie lub na balkonie. Trik ten odstraszy nie tylko muszki owocówki, ale również muchy, komary i inne nieproszone insekty. Jedyne czego potrzebujemy to cytryna i goździki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Cytryna to idealny kosmetyk dla skóry twarzy


Muszki owocówki czasem całymi stadami siadają w kuchni na owocach i warzywach.  Zdjęcie: YouTube

Cytrynę należy przekroić na pół i do każdej połówki należy wbić około 10 goździków. Owoce z goździkami należy ustawić tam, gdzie muszki pojawiają się najczęściej, czyli zapewne w kuchni, na parapecie okna, na stole w ogrodzie lub na balkonie. Owady znikną w oka mgnieniu i nie pojawią się nowe.

Intensywny aromat cytryny i goździków skutecznie odstrasza insekty, a nam daje to święty spokój. Dodatkowo kilka połówek cytryny z goździkami jest ładną dekoracją i przyjemnym, naturalnym odświeżaczem powietrza.

Jeżeli nie chce Ci się bawić w przekrajanie cytryn i wbijanie goździków spróbuj goździkowego olejku eterycznego. Dodaj go do środków czystości.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij na naszą stronę f7krakow.pl