Pozbądź się tych niepotrzebnych złudzeń: 8 zasad życia od psychoterapeuty, które zapewnią przejrzystość relacji!

0
513
Relacje międzyludzkie rzadko pozostaję neutralne, przeważnie nadajmy im pewnego rodzaju znaczenie – są dla nas negatywne, bądź pozytywne.

Prawdopodobnie wielu z nas chciałoby po urodzeniu otrzymać przewodnik z zasadami, które pomogą żyć szczęśliwie i beztrosko.

Niestety, musimy nauczyć się wszystkiego na podstawie własnego doświadczenia. Pomimo mądrych rad od osób, które coś już w życiu przeżyły i wiedzą, co mówią, nasza natura jest taka, że musimy się przekonać się najczęściej na własnej skórze.

Warto zastanowić się nad radami od psychoterapeuty. Czy nie warto zastosować je w swoim życiu? Przyjrzyj się im bliżej, może będą ci pasować.

1. Nigdy nie bierz na swoje ramiona odpowiedzialności za czyny innej osoby

Rozumiem, że pokusa jest wielka, ale to się źle kończy. Tylko wtedy, gdy wewnętrznie podejmiesz decyzję – „Jestem autorem moich porażek i twórcą moich sukcesów”, znajdziesz siłę.

2. Zaakceptuj fakt, że przeszłości nie można już zmienić

Podlegamy tylko naszej przyszłości, która zależy bezpośrednio od tego, co robimy teraz, w danym momencie. Nie czekaj, aż przyszłość się do Ciebie uśmiechnie – spraw, abyś nie mógł się powstrzymać od śmiechu i miał wiele pozytywnych doświadczeń w swoim życiu.

3. Pozbądź się złudzenia, że możesz zmieniać innych ludzi

Podświadomie wszyscy cierpimy z powodu tego naiwnego błędu, w wyniku czego cierpimy w dosłownym znaczeniu tego słowa. Ludzie zmieniają się tylko przez okoliczności, wszystko inne to tylko oszustwo percepcji. Pozbądź się złudzenia, że możesz zmieniać ludzi, to w pewnym momencie zaczniesz się cieszyć z ich towarzystwa.

4. Potrzebujemy innych silnych ludzi wokół siebie

Gdy jesteśmy słabi, zmęczeni, cierpiący i nieszczęśliwi to nikt nas nie potrzebuje. Jeśli ktoś udaje, że jest inaczej, po prostu wprowadza Cię w błąd. Nie poddawaj się! Po złym czasie w końcu nadejdą te dobre dni. Nie masz się o co martwić. Otaczaj się silnymi ludźmi, oni będą Cię napędzać do działania.

Czytaj: Psychologowie twierdzą, że bałagan wywołuje stres i niepokój

5. Wszystkie nasze działania będą miały określone konsekwencje

Tak naprawdę, zawsze wybieramy nie to, co chcemy robić, ale to, co jest wynikiem naszego działania. Więc zanim zrobisz coś głupiego, zastanów się dokładnie nad konsekwencjami, a wtedy bzdur w Twoim życiu będzie o wiele mniej.

6. Nie żyj tak, jakbyś żył wiecznie

Każdy z nas umrze. To nieunikniony fakt medyczny. Możesz z tego powodu cierpieć, a także możesz raz na zawsze porzucić ten temat. Nie żyj tak, jakbyś żył wiecznie. I nie żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Wypośrodkuj te oba stwierdzenia, a znajdziesz swój sposób na szczęśliwe życie.

7. Rób to, co uważasz za ważne wewnętrznie

Rób to, co uważasz za ważne wewnątrz siebie. Bądź szczery sam przed sobą. I nie goń za sukcesem. Jeśli tylko zrobisz to, co uważasz za ważne, osiągniesz sukces.

8. Nigdy nie marnuj czasu i energii na tych, którzy są ci obojętni

Lub – co gorsza – dla tych, którzy Cię nie kochają. Na tym świecie jest wielu ludzi, z którymi można żyć szczęśliwie i z radością. Po prostu nie bądź zamknięty i podejrzliwy. Uwierz mi, będąc otwartym i życzliwym, nic nie tracisz!

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!