Poznaj 22-letnią kobietę, która utknęła w ciele 8-latki

0
535
Zdjęcie: TLC

Po przeżyciu raka mózgu jako dziecko, 22-letnia Shauna Rae miała zahamowany wzrost i jest teraz młodą kobietą utkwioną w ciele 8-latki.

U Shauny Rae zdiagnozowano raka mózgu, gdy miała zaledwie 6 miesięcy i przeszła chemioterapię, która uratowała jej życie, ale także spowodowała uszkodzenie jej przysadki mózgowej, co spowodowało, że przestała rosnąć.

Chociaż nie ma jednoznacznych dowodów na to, że chemioterapia spowodowała poważną deformację przysadki mózgowej Shauny, wiadomo, że leczenie raka czasami powoduje problemy endokrynologiczne u pacjentów. Ale młodej kobiecie udało się przezwyciężyć swój problem i choć wygląda jak dziecko, pragnie być traktowana jak dorosła.

Gdybyś na mnie spojrzał, pomyślałbyś, że jestem tylko normalną małą dziewczynką, która robi normalne rzeczy dla małych dziewczynek z moją zabawną, szaloną rodziną” – wyjaśniła w niedawno wydanym zwiastunie nowego filmu dokumentalnego TLC I Am Shauna Rae – mówi kobieta.

„Ale prawda jest taka: nie jestem małą dziewczynką. Jestem kobietą, 22-latką utkwioną w ciele 8-latki. Chociaż fizycznie nie mogę dorosnąć, desperacko chcę być traktowana jak dorosła. Pracuję nad swoją niezależnością.”

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

Film dokumentalny o Shaunie ma premierę 11 stycznia 2021 roku w TLC i przedstawia jej codzienne zmagania, skupiając się na jej próbie życia jak dorosła, jednocześnie wyglądając jak dziecko. Rzeczy, takie jak picie w barze, robienie tatuażu lub randka w ciemno są o wiele większym wyzwaniem, niż przeciętny człowiek może sobie wyobrazić.

Facebook

Biorąc pod uwagę, że jest to seria TLC, prawdopodobnie zbyt optymistycznie byłoby oczekiwać naukowego spojrzenia na jej stan wywołany rakiem. Prawdopodobnie będzie to bardziej sensacyjne niż cokolwiek innego, ale mimo to powiedziałabym, że sprawa Shauny jest na tyle intrygująca, że przynajmniej pierwszy odcinek może obejrzeć bardzo dużo osób.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Historia Shauny nie jest wyjątkowa. Kilka lat temu media pisały o Zhu Shengkai, 34-letnim mężczyźnie, który jako dziecko doznał urazu głowy i tkwi w ciele nastolatka, a potem była sprawa 23-letniego Tomislava Jurčca który wygląda na połowę swojego wieku z powodu problemów z przysadką mózgową.

Pisaliśmy także o 34-letnim Denisie Vashurin, który wygląda jak 14-latek.