Poznaj 5 sposobów, jak usunąć zmechacenia z ubrań

0
1553
Istnieje kilka sposobów, aby uratować zmechacone ubrania.

Nadszedł czas, aby letnie ubrania schować gdzieś do kartonu, a wyjąć jesienne i zimowe ciepłe sweterki oraz płaszcze. Po wypraniu ubrań na pewno zauważycie, że z niektórych ubrań należy usunąć zmechacenia. Nie musisz od razu kupować golarki do ubrań. Są na to łatwiejsze i skuteczniejsze sposoby.

Jak usunąć dzianinowe kulki z ubrań? Poznaj kilka domowych sposobów!

1⃣ Pumeks

pl.freepik.com

Pumeks bardzo skutecznie poradzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem oraz podczas usuwania zmechaconych kłaczków ze swetrów. Są dwa sposoby. Pierwszy z samym pumeksem, musisz delikatnie pocierać ubranie, aż kuleczki na swetrze się rozluźnią i łatwo puszczą materiał. Na koniec przejedz po swetrze dłonią i zbierz całość. Możesz też przejechać rolką do ubrań. Wszystkie kłaczki się do niej przykleją.

Drugi sposób to wykorzystanie pumeksu i rajstop. Pumeks musisz włożyć w rajstopy lub pończochę i energicznie, ale mimo wszystko delikatnie wyczesać zmechacone włókna.

2⃣ Jednorazowa maszynka do golenia

pl.freepik.com

Bardzo łatwo usuniesz kłaczki ze swetrów dzięki jednorazowej maszynce do golenia. Nożyk sprawi, że szybko pozbędziesz się denerwujących kulek z materiału bez strachu, że zniszczysz ubranie. Taka zwykła maszynka często jest skuteczniejsza niż specjalne golarki do ubrań.

3⃣ Papier ścierny

pl.freepik.com

Papier ścierny także okaże się pomocny w takich sytuacjach. Wystarczy kilka delikatnych ruchów i papier ścierny bardzo skutecznie poradzi sobie z brzydkimi kuleczkami materiału, nie uszkadzając ubrania. Pamiętaj jednak, żeby ścierać delikatnie i zawsze tylko w jednym kierunku!

Czytaj: Pokaz mody męskiej Vivienne Westwood na Paris Fashion Week. Gdzie ci mężczyźni?!

4⃣ Wałki do włosów na rzepy

pl.freepik.com

Jeśli masz wałki do włosów na rzepy, to także możesz je wykorzystać. Wystarczy, że przesuniesz wałkami po gładkiej powierzchni swetra w górę i w dół, aż zbierzesz wszystkie kulki. Na koniec oczyść wałek.

5⃣ Gąbka do mycia naczyń

pl.freepik.com

Gąbki przydadzą się nie tylko w kuchni! Wystarczy użyć szorstkiej strony gąbki i delikatnie pocierać nią o sweter. Kulki znikną w oka mgnieniu.

Rada

Obojętnie, którą z powyższych metod wybierzesz, zawsze na początku wykonaj na niewielkiej ilości swetrze, aby zobaczyć, jak zachowuje się tkanina. Jeśli nie zaciągasz materiały, wykonaj sposób na całej powierzchni materiału.

Czytaj: Kanony kobiecego piękna w różnych zakątkach świata

Zdjęcie główne: quora.com