Poznaj 8 popularnych trików, jak skutecznie wyczyścić swoje buty.

0
1219
W sklepach można znaleźć wiele środków do czyszczenia butów. Są one drogie i nie zawsze skuteczne. Poniżej przedstawiam kilka porad, jak tanio i szybko wyczyścić swoje buty.

Buty trzeba czyścić regularnie. Zwłaszcza, jeśli mamy swoją ulubioną parę i świadomość, że musimy je wyrzucić jest nie do zniesienia.

Poznaj kilka trików jak zadbać o buty i wyczyścić je za parę groszy.

1.Użyj antybakteryjnych chusteczek do czyszczenia butów.

zdjęcie: brightside.me

Skórzane buty należy prać ręcznie i trzeba być bardzo ostrożnym. Najpierw dokładnie usuń brud i ziemię, która zaschła na podeszwie. Po wyczyszczeniu podeszwy użyj chusteczek antybakteryjnych i dobrze przeczyść w każdym pęknięciu buta. Do świeżych śladów wystarczy użyć antybakteryjnych chusteczek. Skórzane sandały możesz przetrzeć mleczkiem do demakijażu, co znacznie przedłuży ich świeżość.

2. Spróbuj użyć sody oczyszczonej, aby białe buty stały się ponownie białe.

zdjęcie: brightside.me

Efekt bardzo pozytywnie Cię zaskoczy, soda oczyszczona naprawdę działa! Musisz 2 łyżki sody oczyszczonej wymieszać z 1 łyżką wody. Przetrzyj buty tą mieszanką, używając szczoteczki do zębów z miękkim włosiem. Pozostaw na 30 minut, albo i dłużej, jeśli będzie taka potrzeba. Po zmyciu mieszanki, buty powinny być zdecydowanie bielsze.

3. Użyj papieru toaletowego do wysuszenia butów.

zdjęcie: brightside.me

Po umyciu butów należy je odpowiednio wysuszyć, aby nie miały żółtych plam. Dobrym trikiem jest użycie gazety. Można także użyć białego papieru toaletowego. Co więcej, łatwo jest przywrócić butom odpowiedni kształt, wypełniając je miękkim papierem toaletowym.

zdjęcie: brightside.me

4. Pocieraj zamszowe buty gumką do zamszu, aby pozbyć się plam. Pod żadnym pozorem nie używaj wody. Buty zamszowe trzeba czyścić na sucho.

zdjęcie: brightside.me

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najdroższe buty na świecie. Cena zwali Cię z nóg!

5. Wymieszaj sodę oczyszczoną z octem, aby podeszwy były białe.

zdjęcie: brightside.me

Problem z niektórymi butami polega na tym, że podeszwa po jakimś czasie robi się żółta lub szara. Jeśli trik z pastą do zębów nie pomaga, potrzebna będzie duża artyleria. Musisz połączyć 1 łyżkę gorącej wody, 1 łyżkę sody oczyszczonej i 1 łyżkę octu. Następnie wyczyść podeszwę tą mieszaniną za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów i pozostaw na 15-30 minut. Wynik Cię uszczęśliwi.

6. Użyj zmywacza do paznokci, aby pozbyć się czarnych rys na butach.

zdjęcie: brightside.me

Ta metoda naprawdę działa. Zrób to bardzo ostrożnie, aby nie zmyć koloru! Ciemne rysy na butach można łatwo usunąć za pomocą acetonu. Wystarczy zwilżyć wacik zmywaczem do paznokci i ostrożnie naciskać każde zadrapanie. Nie trzeć. Pomoże to w wielu małych zadrapaniach, ale nie uratuje całkowicie zabrudzonego kawałka buta. Różnica mimo to będzie widoczna.

7. Oliwa z oliwek lub olej kokosowy pomogą w zadbaniu o obuwie skórzane.

zdjęcie: brightside.me

Użyj tej metody na końcu, po zakończeniu czyszczenia. Twoje buty będą błyszczące! Zwilż miękki ręcznik lub wacik oliwą lub olejem kokosowym. Nakładaj małymi, okrągłymi ruchami i wcieraj ostrożnie w skórę całego buta.

8. Przygotuj się dobrze, aby dobrze wyczyścić swoje buty.

zdjęcie: brightside.me

Przed czyszczeniem butów przygotuj wszystkie potrzebne przedmioty i nie zapomnij użyć rękawic, aby nie uszkodzić skóry. Sprawdź kawałek buta przed czyszczeniem, aby całkowicie ich sobie nie zniszczyć. Niektóre buty nie powinny być prane. Z kolei niektóre triki uratują skórzane buty, ale uszkodzą zamszowe. Zawsze należy być ostrożnym.

Czy masz własne triki na to, jak wyczyścić swoje ulubione buty? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami w komentarzu.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl