Poznaj ćwiczenia oczu na poprawę widzenia.

0
836

Sprawdź jak ćwiczyć oczy, aby poprawić swój wzrok. Ćwiczenia te są proste, działają i nie wymagają nakładów finansowych.

Oczy, tak jak i ciało, z powodu braku odpowiednich ćwiczeń mogą słabnąć. Jeśli nosisz okulary i masz zaburzenia widzenia to znaczy, że nie używasz oczu tak, jak należy i co gorsza, Twój stan się pogarsza. Dlatego istotne jest, aby zachować ostrość widzenia przez ćwiczenia mięśni znajdujących się wokół oczu. To naprawdę proste i co najważniejsze – pomaga.

Jeśli będziesz wykonywać poniższe ćwiczenia codziennie, to Twoje oczy Ci podziękują i będą Ci służyć niezawodnie przez długie lata. Poznaj skuteczne ćwiczenia i zacznij je stosować od dzisiaj.

Logiczne jest, że oczy także potrzebują odpoczywać, nie tylko podczas snu, ale także w trakcie długotrwałego wysiłku w ciągu dnia.

Niektóre wady wzroku (krótkowzroczność, dalekowzroczność i zez) można wręcz korygować za pomocą określonych ćwiczeń odprężających. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń oczu może zmniejszyć wadę nawet o 20%. Taka ciekawostka – wzór tęczówki Twojego oka jest unikalny, tak jak Twoje linie papilarne.

Jeżeli większość dnia spędzasz przez ekranem laptopa lub komputera pamiętaj o tym, aby dostosować jasność ekranu do potrzeb wzroku. Należy maksymalnie zmniejszyć towarzyszące oczom obciążenie.

Codziennie na kilka minut zdejmij okulary. Twoje oczy w tym czasie będą odpoczywać.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Psychoterratica – nowa choroba, na którą cierpi wiele ludzi. Możliwe, że Ty też na nią chorujesz! – f7dobry.com

Codziennie masuj okrągłymi ruchami okolice oczodołów. Możesz także palcem wskazującym i kciukiem delikatnie nacisnąć na obszarze tuż nad wewnętrznym kącikiem oka. Ćwiczenie to zwiększy przepływ krwi w okolicach oczu.

Każdą wolną chwilę spędzaj na świeżym powietrzu. Ma to zbawienny wpływ na Twoje zdrowie oraz Twoje oczy.

Jeżeli Twoje oczy są narażone na działanie wysokich temperatur przykładaj do nich wilgotną ściereczkę na kilka minut codziennie.

Warto także ćwiczyć według indyjskiego treningu, którego celem jest rozwinięcie tzw. trzeciego oka. Należy skupić się na obiekcie położonym daleko. Przyglądaj się wybranego obiektowi bez mrugania aż poczujesz, że do oczu napływają Ci łzy. Wtedy zamknij oczy i chwilę daj im odpocząć.

Warto także przykleić na ścianie na wysokości oczu dużą, czarną kropkę. W ciągu dnia stań w odległości około 1 metra od niej. Patrz na nią i głęboko oddychaj. W momencie, gdy zauważysz, że kropka zaczyna się w środku rozjaśniać, a wokół niej powstaje biała otoczka, przenieś wzrok na ścianę. Na ścianie powinna się „pojawić” biała kropka.

Warto także wyobrazić sobie przewróconą ósemkę i wodzić wzrokiem po jej obwodzie. Kluczowe jest, aby ćwiczenie rozpocząć od lewej dolnej części brzuszka ósemki i prowadzić wzrok do skrzyżowania linii, kierując go ku górnej części prawego brzuszka.

Jeśli czujesz, że Twoje oczy są zmęczone, zasłoń je na chwilę dłońmi. Aby je nawilżyć, co 30 minut rób przerwy na szybkie mruganie. Jak masz tylko możliwość, odrywaj wzrok od monitora i patrz w dal, najlepiej na zielone drzewa za oknem, jeśli są.

Na każde 60 minut pracy przed monitorem zrób 5-minutową przerwę. W trakcie tych 5. minut rysuj palcem na blacie biurka koła różnej wielkości, wodząc wzrokiem za palcem. Co 30 minut skup wzrok na dowolnym przedmiocie i obrysuj go wzrokiem.

Twoim oczom szkodzi:

  • złe oświetlenie;
  • suche powietrze;
  • długie wytężanie wzroku (np. za malutkie litery);
  • czytanie w pozycji leżącej;
  • oglądanie TV w ciemności oraz w zbyt małej odległości od ekranu;
  • przebywanie na słońcu bez przyciemnianych okularów z filtrem.Po godzinie pracy przed monitorem zrób 5-minutową przerwę. W tym czasie rysuj palcem na blacie biurka koła różnej wielkości, wodząc wzrokiem za palcem. Co pół godziny przenieś spojrzenie na dowolny przedmiot i obrysuj go wzrokiem.

Zmysł wzroku jest najważniejszym zmysłem w uczeniu się – 80% tego, co pamiętamy, widzieliśmy. Dlatego dbaj o Twoje oczy i stosuj się do ćwiczeń z tego artykułu.

Obowiązkowo odwiedź naszą stronę f7city.pl i dowiedź się wielu ciekawych rzeczy.