Poznaj Dextera, psa, który nauczył się chodzić jak człowiek

0
283

Dexter, 7-letni spaniel bretoński z Kolorado, stał się inspiracją dla wielu na całym świecie po tym, jak po wypadku nauczył się wstawać i chodzić na tylnych łapach.

Kiedy był szczeniakiem, Dexter uciekł z podwórka swoich właścicieli w Ouray w Kolorado i został potrącony przez samochód. Jedna z jego przednich nóg musiała zostać amputowana, a druga została poważnie uszkodzona. Ale pies przeżył i tylko o to dbali jego właściciele. Zakładali, że będzie potrzebował jakiegoś wózka inwalidzkiego, aby poruszać się bez przednich nóg, i używał jednej łapy przez jakiś czas, ale tylko do czasu, gdy nauczył się, że może chodzić znacznie szybciej na samych tylnych łapach. Od tego czasu chodzi jak człowiek, inspirując cały świat.

Kentee Pasek po raz pierwszy dowiedziała się o zdolności Dextera do chodzenia na tylnych łapach, gdy któregoś dnia zostawiła go u stóp swojego ganku, po czym wyszła i znalazła go leżącego u szczytu schodów. Był bez wózka inwalidzkiego, więc nie mogła zrozumieć, jak się tam dostał. Poszła więc po telefon, ponownie postawiła Dextera na dole schodów i nagrała to, jak się przemieścił kamerą w telefonie.

Czytaj: Ten pies ma tak piękne włosy, że ludzie myślą, że to peruka

Od tego czasu Dexter stał się jeszcze lepszy w byciu dwunożnym, a teraz może chodzić na spacery po mieście. Jak możesz sobie wyobrazić, stał się poniekąd lokalną gwiazdą i wszyscy uwielbiają widzieć go przechodzącego i uczestniczącego w corocznych paradach i festiwalach. Zawsze uśmiecha się i przypomina im, że bez względu na to, jak ciężkie życie Cię powali, zawsze jest sposób, aby wstać.

Dexter. Źródło: Twitter

Dexter stał się również popularny w mediach społecznościowych, z setkami tysięcy fanów na Instagramie i TikToku. Niektórzy od czasu do czasu zostawiają negatywne komentarze, oskarżając jego właścicieli o to, że przyuczyli go do chodzenia jak człowiek, aby zwrócić na siebie uwagę, ale według Kentee Pasek i kilku weterynarzy, zdolność Dextera jest tylko jego unikalnym sposobem przystosowywania się do pokonywania przeciwności.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

I pomyśleć, że większość ludzi w roli właścicieli Dextera prawdopodobnie spisałaby go na straty po wypadku, zamiast widzieć, jak cierpi. Ale Kentee po prostu nie mogła się do tego zmusić, nie dając mu szansy na walkę.

„Nie sądziliśmy, że mu się uda” – powiedziała Kentee. „Nie mogłam go stracić, nie dając mu szansy, po prostu nie mogłam”.

Czytaj: Koziołki stanęły przed urzędem miasta w Poznaniu

Przypadek Dextera jest bardzo rzadki, ale nie jest wyjątkowy. Była kiedyś suczka o imieniu Faith, która jako szczeniak miała amputowane obie przednie łapy i nauczyła się samodzielnie poruszać na tylnych łapach. Stała się inspiracją dla milionów ludzi na całym świecie, a jej imieniem nazwano nawet fundację.