Poznaj Peabody – najmniejszego konia na świecie

0
1116

Peabody to najmniejszy koń na świecie, który ma nieco ponad 40 cm wzrostu.

Urodził się 7 maja 2021 roku.

Urodził się z kalekimi nogami, źle wyrównaną szczęką, karłowatością i jest całkowicie głuchy.

Koń miał zostać uśpiony, ale ludzie z Faithful Minis uratowali go i postanowili dać mu szansę walki.

Weterynarz powiedział, że koń nigdy nie będzie chodził, ale Peabody walczy i ma ogromną chęć życia.

Miniaturowy koń Peabody mieszka obecnie w domu w San Diego ze swoimi właścicielami i kilkoma innymi zwierzętami – w tym dwoma buldogami francuskimi. Jest mniej więcej tego samego rozmiaru co oni.

Czytaj: W Kalifornii można kupić psa tylko ze schroniska!

Peabody poznaje swojego nowego przyjaciela (Zdjęcie: Faith San Severino / SWNS)

Ten maleńki koń został porzucony przez matkę, ponieważ był za mały, by się nim opiekować, ale teraz prowadzi luksusowe życie w domu – z dwoma najlepszymi psimi przyjaciółmi.

„Peabody jest najmniejszym koniem na świecie w swoim wieku” – powiedziała jego właścicielka, 55-letnia Faith Smith, trenerka miniaturowych koni z San Diego w Kalifornii.

Czytaj: Konie o najpiękniejszych i najbardziej unikalnych kolorach na świecie

Peabody ze swoją właścicielką Faith Smith (Zdjęcie: Faith San Severino / SWNS)

„Konie nigdy nie są zwierzętami domowymi, ale Peabody jest tak mały, że nigdy nie mógłby żyć na zewnątrz, chyba że urośnie, a nie jesteśmy pewni, czy tak się stanie” – dodała Smith. „Obecnie mieszka w domu z psami”.

Pierwotni właściciele Peabody powiedzieli Smith, że weterynarz zasugerował uśpienie małego konia, ale Faith nie chciała o tym słyszeć.

Mimo że szczęka konia była poza linią, nie mógł chodzić, a jego pierwotni właściciele uważali, że mini-konik był głuchy i ślepy, Smith wiedziała, że małe zwierzątko zasługuje na szansę.

Smith wynajęła furgonetkę i przejechała z mężem cały kraj, by adoptować konia. Od czasu adopcji głowa Peabody’ego urosła, a jego szczęka się wyrównała.

Nauczył się również chodzić i doskonale widzi, i mimo że jest głuchy, Peabody dobrze przystosował się do swojego nowego domu.

„Zatrzymam go na zawsze, ale mam nadzieję, że urośnie, aby mógł wychodzić z innymi końmi” – dodała Smith. „W przeciwnym razie będzie po prostu koniem domowym”.

Kiedy Smith po raz pierwszy przyprowadziła Peabody do domu, młody mini-konik był zdenerwowany obecnością dwóch buldogów francuskich.

„Na początku chciał tylko przetrwać. Po prostu za bardzo bał się miłości. Ale teraz dogaduje się z psami”- powiedziała Smith.

Jego postępy można śledzić na TikTok i Instagramie pod szyldem @faithfulminis.

johannesfloe.com – Art to remember