Poznaj truskawkę o smaku ananasa

0
600

Truskawka o smaku ananasa jest biała i smaczna.

Czy widzieliście kiedyś białe truskawki? Zapamiętajcie nowe słowo: Pineberry. To truskawka białego koloru z czerwonymi nasionami.

Nazwa 'Pineberry’ pochodzi od zbitki dwóch angielskich słów pineapple (czyli ananas) oraz strawberry (truskawka). 

Pineberry to jedna z odmian truskawek ananasowych.

Takie truskawki to wynik pracy holenderskich hodowców, który zyskuje na popularności w Europie i Stanach Zjednoczonych. Białą truskawkę wyhodowano na podstawie niemal zaginionej odmiany przywiezionej z Ameryki Południowej, gdzie była ona bardzo popularna jeszcze przed stu laty, lecz pod wpływem postępu i pogarszania się warunków środowiskowych niemal całkowicie zniknęła.

Czytaj: 10 najdroższych owoców na świecie

Jak smakuje biała truskawka?

Pinterest

Smak i zapach w ludzkiej percepcji są nierozerwalnie powiązane, a pineberry zachwyci oba zmysły. Ma słodkawy aromat i delikatny smak.

Większość pineberry smakuje jak ananas, ale bez charakterystycznego kwasu. Jeśli zawsze chcieliście cieszyć się ananasem bez wyrazistego smaku, pineberry na pewno Ci się spodoba!

Pamiętajcie, że ananasy w żaden sposób nie są powiązane z pineberry. To tylko zbieg okoliczności.

Pinterest

100 gramów pineberry zawiera w sumie 43 kalorii. Ponadto biała truskawka zawiera potas, wapń, witaminę C i inne przydatne pierwiastki śladowe. Podobnie jak wszystkie owoce, pineberry zawiera naturalne cukry. 

Pineberry nie jest trudna do uprawy – podobnie jak truskawki. Jest to piękna roślina, która nadaje się do uprawy w doniczkach. Dlaczego nie udekorować mieszkania taką ładną białą truskawką? Można też ją uprawiać w donicach i skrzynkach na balkonach i tarasach, gdzie jej białe owoce stanowić będą ogromną atrakcję. 

Czytaj: Krakowska restauracja z gwiazdką Michelin!

Blue link: https://www.tbgtechco.com