Poznajcie nową wokalistkę Maanamu. To ona zastąpi Korę!

0
760
zdjęcie: facebook.com

Po uroczystym odsłonięciu murala na cześć Kory, legendy polskiego rocka, Kamil Sipowicz i muzycy Maanamu na spotkaniu zażegnali dawne konflikty i pojednali się. Właśnie ogłoszono koniec poszukiwań nowej wokalistki, która zastąpi Korę.

Magazyn „Wysokie Obcasy” w ramach akcji „Kobiety na mury” postanowił uwiecznić portret zmarłej w lipcu Kory Jackowskiej, niepodważalnej legendy polskiego rocka. Mural został zaprojektowany przez Bruno Althamera i będzie on żył w symbiozie z drzewem, które rośnie obok ściany, na której został namalowany. To sprawi, że dzieło będzie z każdą porą roku wyglądać inaczej.

Więcej o muralu z Korą przeczytasz na f7city.pl – Mural z Korą będzie reagował na pory roku!

Redakcja „Wysokich Obcasów” po uroczystym odsłonięciu muralu zaprosiła na spotkanie do jednej z warszawskich kawiarni, na którym pojawili się głównie Kamil Sipowicz, Anna Kuczak (siostra Kory), menedżerka Jackowskiej, autor muralu, Piotr Metz, Jan Lityński oraz członkowie zespołu Maanam, z którymi Kora od wielu lat nie miała dobrego, przyjacielskiego kontaktu.

Tomasz Raczek w rozmowie z WP wyznał, że Kamil Sipowicz i koledzy z zespołu Kory zakopali topór wojenny:

Kamil Sipowicz ogłosił, że pogodził się z członkami zespołu Maanam, którzy byli tam obecni i to potwierdzili – powiedział.

Mąż Kory pogodził się z pozostałymi członkami zespołu. Po rozmowach postanowiono zorganizować casting, aby znaleźć godną następczynię Kory dla zespołu Ex-Maanam. Nowa wokalistka pojedzie z członkami zespołu w trasę koncertową upamiętniającą zmarłą gwiazdę.

Nowa wokalista już wybrana

Zespół Ex-Maanam znalazł nową wokalistkę. Karolinę Gibki możecie kojarzyć z serialu „M jak Miłość”, ponieważ z wykształcenia jest aktorką. 33-latka została wybrana na castingu. Nowa wokalistka świetnie znała zarówno historię zespołu, jak i biografię Kory i teksty piosenek. Już niedługo Ex-Maanam wkroczy na polski rynek muzyczny i będzie chciał go podbić.

Zespół Ex-Maanam powstał na początku stycznia 2019 roku z inicjatywy gitarzysty Ryszarda Olesińskiego oraz perkusisty Pawła Markowskiego, muzyków oryginalnego Maanamu, którzy doszli do porozumienia z Kamilem Sipowiczem, mężem Kory, w kwestii wykorzystywania nazwy zespołu.

Na fanpage’u ex Maanamu możemy przeczytać, czym kierowali się muzycy podczas wyboru nowej wokalistki, a także o najbliższych planach zespołu: Zauroczyła nas swoją urodą, talentem,osobowością, ale przede wszystkim bijącą od niej pozytywną energią. Od dziś bierzemy się do pracy, by jak najszybciej spotykać się z Wami na koncertach. Planujemy też odkurzyć z naszej szuflady kompozycje, których trochę się nazbierało i zaskoczyć Was niebawem premierowymi utworami.

Kim jest Karolina Gibki?

Nowa Kora, ponieważ tak ją okrzyknęły media, jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu, współpracującą od 2014 roku z Teatrem im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Aktorka w swoim dorobku ma role w takich produkcjach, jak: „Klan”, „M jak Miłość”, „Pierwsza miłość”, „O mnie się nie martw”, „Na sygnale” oraz w filmie „Fotograf”.

Czy Karolina godnie zastąpi Korę?

PRZECZYTAJ TAKŻE: SŁUCHAJĄC MUZYKI MASZ GĘSIĄ SKÓRKĘ? TO MOŻE OZNACZAĆ, ŻE TWÓJ MÓZG JEST WYJĄTKOWY – f7dobry.com