Pozycja, w której śpi Twój pies, dużo ci o nim mówi. Oto 6 pozycji – sprawdź, co one oznaczają

0
2413

Wszyscy wiemy, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Pomimo że nie możemy z nim porozmawiać, to może on i potrafi zakomunikować różne rzeczy poprzez swój język ciała. Poruszający się ogon jest znakiem radosnego szczeknięcia, podczas gdy opuszczony ogon symbolizuje strach. A czy wiedziałeś, że nawet pozycja śpiącego psa może przekazywać ważne informacje o ich temperamencie i zdrowiu?

Według Dog Time, „ulubiona pozycja Twojego pupila może się zmienić w zależności od tego, gdzie drzemie, czy jest mocno śpiący lub jak czuje się w określony dzień”.

Zapoznaj się więc z tymi pozycjami do spania, aby uzyskać cenny wgląd dotyczący Twojego ukochanego psa.

1. SZALONE ŁAPKI 

Kiedy pies śpi na plecach z czterema łapkami skierowanymi w górę, nazywamy to pozycją „Crazy Legs”. Według Wide Open Pets psy, które śpią w ten sposób wykazują kombinację uległości i podatności na ataki. Z czterema łapami w powietrzu, żołądek i narządy psa są całkowicie odsłonięte. Jeśli to jedna z ulubionych pozycji Twojego psa, prawdopodobnie są niezależne i bardzo wyluzowane. Niezależnie od przypadku, gdy pies śpi w takiej pozycji, pragnie przekazać swojej rodzinie, że czuje się w ich domu w 100% bezpiecznie i bardzo komfortowo.

2. SPANIE NA BOKU

Spanie na boku jest najczęstszą pozycją spania młodych piesków. NextGen Dog twierdzi, że pozycja ta jest zwykle zarezerwowana dla drzemek, ale niektóre psy mogą tak spać przez dłuższy czas. Boczna pozycja do spania jest bardziej relaksująca niż Curly Sue (o tej pozycji będzie za chwilę) i pies po raz kolejny chce zademonstrować całkowitą ufność. Zwłaszcza szczenię czuje się wystarczająco dobrze, by wystawić brzuch. Psy śpiące w takiej pozycji są zazwyczaj bardzo spokojne i bezobsługowe, bardzo często mają silne więzi z rodziną. Jak mówi Holidog Times, „Pies śpiący na boku jest szczęśliwym psem”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: AYAM CEMANI, CZARNA KURA, KTÓRĄ MOŻESZ KUPIĆ. MA CZARNE MIĘSO I CZARNĄ KREW! – f7dobry.com

3. SUPERMAN

Ta pozycja jest jedną z najsłodszych. Pamiętam, że mój kochany labrador czasami tak spał. Kiedy Twój pies śpi na brzuchu, z czterema wyciągniętymi łapami i głową na poziomie ziemi, to śpi w pozycji Supermana. Według Dog Time pozycja ta jest popularna wśród szczeniąt, ponieważ kiedy pies się obudzi to łatwo wskakuje na łapy i jest gotowy do gry. W rezultacie pozycja Supermana jest zdecydowanie wskaźnikiem sprężystego, energetycznego psa.

4. POZYCJA NA ZEMDLENIE

Pozycja na zemdlenie jest podobna do pozycji szalonych łapek, z tym wyjątkiem, że w tej pozycji przednie łapy psa leżą na klatce piersiowej, a tylne nogi są całkowicie rozłożone w powietrzu. W tej pozycji pies może leżeć na plecach lub na boku. Dog Time mówi, że taka pozycja może być oznaką przegrzania. Dzieje się tak, ponieważ psy zawierają gruczoły potowe, a ich brzuch ma najmniejszą ilość sierści na ciele, co ostatecznie powoduje, że ta pozycja jest skuteczną do ochłodzenia. Bądź jednak świadomy: Dog’s Best Life mówi, że jeśli Twój pies ma łapy zwinięte na klatce piersiowej podczas pozycji na zemdlenie, to chce Ci przekazać, żebyś mu nie przeszkadzała. Zachowaj ostrożność, jeśli zdecydujesz się go obudzić.

5. SPANIE NA BRZUCHU 

Ta pozycja jest podobna do Curly Sue, z tym że ciało psa nie jest tak ciasto zwinięte. Pies śpiący w takiej pozycji nie osiąga dobrej jakości snu. Pies śpiący na brzuchu z łapami pod nim lub rozłożonymi na boki nie może osiągnąć snu REM, ponieważ jego mięśnie nie mogą się całkowicie zrelaksować. Psy, które mają śpią w takiej pozycji wydają się być delikatne i nieśmiałe, ale niektóre z nich są najbardziej odważne.

6. CURLY SUE – ZAKRĘCONA POZYCJA

Kiedy pies śpi z łapkami schowanymi pod brzuchem i ogonem owiniętym dookoła twarzy to znaczy, że śpi w pozycji „Curly Sue”. Ta pozycja pozwala psu ochronić swój brzuch i utrzymywać ciepło. Jest to najczęstsza pozycja wśród wilków i dzikich psów, według Dogs Best Life. Jeśli Twój pupil śpi w tej pozycji to znaczy, że albo jest mu trochę zimno, albo obawia się czegoś, np. nowego środowiska lub ludzi. Nie zamartwiaj się na zapas, niezależne szczenięta też tak często śpią, bo ta pozycja jest jak przytulanie.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7city.pl