Prezent od życzliwego klienta doprowadza pracownika Starbucks do łez

0
233
Zdjęcie: Charlie Rocket

Małe akty dobroci mogą czasami zrobić wiele dobrego. Tak było w w przypadku tej kobiety i pracownika Starbucks.

Od czasu do czasu widzimy pozytywny wpływ, jaki wywieramy na życie ludzi wokół nas. Jeden użytkownik TikTok doświadczył tego z pierwszej ręki, gdy podarował prezent życzliwemu bariście ze Starbucks i rozjaśnił spojrzenie pracownika w ciągu kilku minut.

Czytaj: Kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia niewydolności serca

Użytkownik TikTok, Charlie Rocket, opublikował wideo z podnoszącej na duchu wymiany, oczywiście nagranie szybko stało się popularne, gromadząc ponad 36 milionów wyświetleń od czasu pierwszego opublikowania.

Widzimy jak inna użytkowniczka TikTok o imieniu Perri podjeżdża do Starbucks drive-thru ze swoją przyjaciółką. Zamiast po prostu złożyć zamówienie na kawę i przejechać dalej, obie kobiety postanawiają zapytać o marzenia i zmagania baristę, który je obsługuje.

W odpowiedzi barista Starbucks – którego tabliczka z nazwiskiem brzmi „Manny” – ujawnia, że dąży do tego, aby kupić sobie samochód. Dziewczyna pyta, ile musi uzbierać i Manny odpowiada, że około 1000 dolarów. Potem mężczyzna wyjaśnia, że zmaga się również z depresją. Po wysłuchaniu jego historii dziewczyny wyjeżdżają z drive-thru i kierują się do sklepu, aby przygotować specjalną niespodziankę dla Manny’ego.

Kobiety kupują róże i małe drewniane pudełko. Gdy wracają do swojego samochodu, Perri ujawnia, że zamierzają zaskoczyć Manny’ego tysiącem dolarów na zakup własnego samochodu. Podstępnie wrzuca pieniądze do ozdobionego drewnianego pudełka wraz z maleńkim samochodzikiem, po czym wraca do Starbucks drive-thru, aby wręczyć bariście swój prezent.

@charlie

This barista has no idea his entire life is about to change in 24 hours…❤️🥺 #fypp #starbucks #kindnessisfree

♬ Lights Are On – Tom Rosenthal

„Naprawdę zainspirowała nas Twoja historia… Chciałybyśmy ci dać coś drobiazgowego”, mówi Perri Manny’emu, zanim wręczyła mu bukiet kwiatów, które kupiły.

„Bardzo dziękuję. Nigdy wcześniej nie dostałem kwiatów. – mówi Manny ze wzruszonym uśmiechem na twarzy. A jego zaskoczenie staje się jeszcze większe, gdy wręczają mu resztę prezentu. Mężczyzna otwiera pudełko z maleńkim samochodzikiem, a mały uśmiech na jego twarzy natychmiast zamienia się we łzy wdzięczności, gdy zdaje sobie sprawę, że w środku kryje się również 1000 dolarów.

„Tego ranka miałem myśli samobójcze… i po prostu nie miałem ochoty się obudzić” – mówi Manny, a łzy wciąż spływają mu po policzkach. „Bardzo dziękuję.”

„Jesteś tak kochany” — odpowiada życzliwa dziewczyna. „Światło znów zabłyśnie na Twojej twarzy”.

Czytaj: Kulinarny festiwal „Europa na widelcu” powraca do Wrocławia!

Oprócz podarunku w wysokości 1000 dolarów hojne kobiety rozpoczęły również kampanię, aby pomóc Manny’emu zebrać resztę pieniędzy potrzebnych na zakup dobrego samochodu. Fundusz rozpoczęto od celu 15 000 dolarów. Ale do czasu zakończenia zbiórki wpłynęło o wiele więcej pieniędzy, zebrano łącznie 38 572 dolarów.

Ludzie w komentarzach byli niesamowicie poruszeni zmieniającym życie aktem życzliwości, a wielu z nich napisało, że także „wzruszyli się do łez”. Kilku z nich podzieliło się nawet własnymi zmaganiami ze zdrowiem psychicznym, aby okazać solidarność z dzielnym baristą Starbucks.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Ale jest prawie pewne, że nikt nie był bardziej poruszony prezentem niż Manny. Chociaż miał do czynienia z własnymi problemami ze zdrowiem psychicznym, odporny barista Starbucks nadal postanowił pokazywać się w pracy i wykonywać swoje obowiązki. A jego wysiłki zostały nagrodzone przypadkowym aktem dobroci, którego nigdy by sobie nie wyobrażał. Przewiń w dół, aby zobaczyć inspirujące wideo w całości… i być może będziesz potrzebować również kilku chusteczek higienicznych.

W popularnym wideo TikTok dwie życzliwe klientki postanowiły sprawić prezent jednemu pracownikowi w Starbucks drive-thru.

Zdjęcie: Charlie Rocket
Zdjęcie: Charlie Rocket

Po poznaniu marzenia baristy o zakupie samochodu, podarowały mu niespodziankę w wysokości 1000 dolarów na jego cel.

Zdjęcie: Charlie Rocket
Zdjęcie: Charlie Rocket

Wdzięczny pracownik wzruszył się do łez ich życzliwością i słowami zachęty.

Zdjęcie: Charlie Rocket
Zdjęcie: Charlie Rocket

Obejrzyj całe wzruszające wideo poniżej.

@charlie

Wow this made me cry. You never know what someone is going through 🥺❤️ #fypp #positivity #starbucks

♬ Lights Are On – Tom Rosenthal