Próbował uniknąć szczepienia przeciw Covid-19 za pomocą silikonowego ramienia

0
476
Mężczyzna chciał przechytrzyć pielęgniarkę, ale mu się nie udało. Źródło: Pixabay

50-letni Włoch został przyłapany na próbie uzyskania certyfikatu szczepionki na koronawirusa bez faktycznego zastrzyku, używając fałszywej ręki zamiast własnej.

Włoskie media doniosły o dziwacznym przypadku mężczyzny, który w czwartek wieczorem odwiedził ośrodek szczepień w Biella w północno-zachodnich Włoszech, twierdząc, że chce otrzymać dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

Wszystko poszło gładko, dopóki 50-letni mężczyzna, którego nazwisko nie zostało upublicznione ze względu na prywatność, został poproszony przez pielęgniarkę o podniesienie rękawa.

Tylko częściowo odsłonił ramię, co pielęgniarka uznała za nieco dziwne, ale była pewna, że coś jest nie tak, kiedy dotknęła jego skóry.

Zdając sobie sprawę, że to, czego dotykała przygotowując się do podania szczepionki, nie było ludzką skórą ani mięsem, pielęgniarka poprosiła mężczyznę o całkowite odsłonięcie ramienia, w którym to momencie próbował ukryć to, co okazało się fałszywym, silikonowym ramieniem a nawet próbował przekonać pielęgniarkę, żeby udawała, że nic nie widziała.

Czytaj: Ośrodek zdrowia zwolnił 1400 niezaszczepionych medyków

Pixabay

Na nieszczęście dla rzekomego antyszczepionkowca, który chciał tylko udawać, że dostał szczepienie na Covid-19 tylko po to, by następnie uzyskać certyfikat szczepionki wymagany do pójścia do pracy i korzystania ze swobód społecznych bez konieczności poddawania się testom co 48 godzin, pielęgniarka zaalarmowała przełożonych, którzy wezwali policję.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

„Sprawa graniczy z absurdem, z wyjątkiem tego, że mówimy o geście o ogromnej powadze, nie do przyjęcia w obliczu ofiary, jaką pandemia płaci całej naszej społeczności, w kategoriach ludzkiego życia oraz kosztów społecznych i ekonomicznych” powiedział Alberto Cirio, gubernator Piemontu, dziękując „odpowiedzialnemu” personelowi, który złapał sprawcę.

„Geniusz”, który wpadł na pomysł użycia silikonowego ramienia do szczepionki, najprawdopodobniej stanie przed skargą karną i będzie musiał stawić się przed sędzią.

Czytaj: Betlejem Poznańskie 2021 oficjalnie otwarte!