Profesor medycyny: „Złość i uraza niszczą wątrobę i powodują raka”

0
536
Gdy się gniewamy zachodzi wzrost rytmu serca, ciśnienia tętniczego i poziomu testosteronu. Zdjęcie: pixabay.com

Aby pokochać siebie i wszystko co wokół Ciebie musisz zmienić negatywne nawyki w zachowaniach psycho-emocjonalnych. Gniew i uraza są negatywnymi emocjami, które niszczą ludzką psychikę i zdrowie.

W rzeczywistości gniew i uraza są tymi samymi emocjami, tyle że przejawiają się na różne sposoby. Gniew jest szalonym wyrazem negatywności, a uraza jest tym samym gniewem, zmieszanym jedynie z użalaniem się nad sobą z powodu niesprawiedliwie wyrządzonej zniewagi.

Kiedy gniew lub jakiekolwiek inne podobne uczucie przytłacza osobę, jej decyzje nieuchronnie stają się błędne – Arystoteles

Gniew i uraza to uczucia dzieci

Niemowlęta mają wrodzone poczucie gniewu i złożone poczucie urazy, które dziecko rozwija, gdy się starzeje. Obie te emocje, jak widać, są uczuciami dzieci. Dlatego gdy osoba dorosła jest wściekle zła lub po cichu obrażona, jest to wskaźnik dziecięcego zachowania i niedojrzałości psychiki osoby dorosłej. Nawet często mówimy: „Nie obrażaj się jak dziecko” lub „Nie zachowuj się jak dziecko”.

„Z mojej 20-letniej praktyki medycznej wiem, że wszyscy pacjenci mający problemy z wątrobą są ciągle obrażeni, a ci, którzy mają problemy z woreczkiem żółciowym są często źli, wkurzeni. Refleksologia dowiodła emocjonalny związek z narządami ludzkimi” – mówi profesor medycy.

„Mogę również dokładnie stwierdzić, że przedłużająca się uraza przyciąga guzy nowotworowe. Czemu? Odpowiedź jest prosta – osoba dorosła nie może mieć negatywnych nawyków emocjonalnych w zachowaniu”.

„Jak zmienić swoje nastawienie? Powiedź mi doktorze” – pacjenci często mnie o to pytają. Odpowiadam w następujący sposób: „Każde negatywne zdanie na Twój temat powinno być przede wszystkim rozpatrzone przez Ciebie nie z emocjonalnego punktu widzenia, ale z punktu widzenia dorosłej, inteligentnej osoby”.

Czytaj: Wybuchy gniewu – można nad nimi kontrolować!

Jak gniew i uraza rodzą się u osoby dorosłej

Gniew nigdy nie objawia się natychmiast, można powiedzieć, że ma system akumulacji. Przykład: ktoś krzyknął na Ciebie (lub nadepnął na nogę i nie przeprosił), milczałeś, ale proces gniewu trwał w Twojej głowie, a po chwili ta negatywna emocja zaczyna się ujawniać, kłótnie i krzyki zaczynają się pojawiać w domu. Osoba znajduje powód i rozpoczyna skandal.

Co z tym zrobić?

Nie przyjaźnij się z człowiekiem popędliwym i nie obcuj z mężem porywczym – Przypowieści Salomona 22:24

Jeśli jakaś osoba kieruje agresję w Twoją stronę:

  • Nie wchodź w konflikt, nie patrz w oczy rozgniewanej osoby. Pilnie musisz odejść lub przynajmniej pójść do toalety, zamknij się tam na 5-10 minut. Za drugim razem gniew nie wybuchnie z taką samą mocą.
  • Musisz zrozumieć, że ta osoba wcale nie jest na Ciebie zła, ponieważ po prostu się na Tobie wyżywa. Jesteś „zbiornikiem spustowym” lub jak to mówią „wszystko wylało się na Ciebie”. Po wszystkim musisz wybaczyć tej osobie jej emocje.
  • Nakarm daną osobę lub daj jej coś do picia, a po 20 minutach będziecie mogli spokojniej porozmawiać.

Jeśli jesteś „dzieckiem”, które nie nauczyło się kontrolować swoich emocji:

  • Przede wszystkim musisz zrozumieć, że każdy wybuch emocjonalny jest słabością Twojej osobowości. Nigdy nie możesz pokazać ludziom swoich słabości, to ich broń przeciwko Tobie.
  • Jeśli nakrzyczałeś, to potem jako dorosła osoba inteligentna przeproś za takie zachowanie.
  • Musisz ciągle trenować swoją siłę woli, stać się mądrym człowiekiem i przestać być wiecznie obrażonym „dzieckiem”, ponieważ to wywołuje gniew. Okaż swój spokój konstruktywnym podejściem do każdej, nawet trudnej sytuacji, a wtedy będziesz szanowany i wysłuchany.

Pamiętaj, że dziecko krzyczy tylko dlatego, że nikt go nie słucha i nikt nie rozumie jego potrzeb. A im bardziej krzyczy, tym bardziej jego rodzice chcą go uciszyć.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Jeśli co chwilę się obrażasz to uważasz, że cały wszechświat jest dla Ciebie niesprawiedliwy.

1.Przestań być ofiarą, to uczucie dziecka. Dzieci się obrażają, ponieważ nie chcą brać odpowiedzialności za swoje czyny. Nadszedł czas, abyś stał się odpowiedzialny za swoje czyny i wszystko, co powiedziałeś.

2. Pamiętaj, że jeśli ktoś powie ci złe, przykre rzeczy to tylko jego subiektywna opinia. Zapytaj kogoś innego o tę samą sytuację i zobaczysz, że usłyszysz dwie różne opinie.

3. Pamiętaj, że z kim przystajesz, takim się stajesz. Ostrożnie wybieraj ludzi wokół siebie, otaczaj się ludźmi, których lubisz.

Wniosek: wybacz i zrozum wszystkich, zaakceptuj siebie i zmień swoje nastawienie do negatywnych emocji

„Przez lata mojej praktyki jako lekarza i psychologa setki tysięcy ludzi zmieniło swoje życie i wyzdrowiało. Jestem pewien, że Tobie też się uda. Masz teraz unikalną wiedzę, a ten, kto jest właścicielem informacji, jest właścicielem świata.”

Czy zgadzasz się z psychologiem? Czy w jego radzie jest coś, co skłoniło Cię do przemyślenia?

Czytaj: W pierwszy weekend lipca w Wielkopolsce policjanci zatrzymali blisko stu pijanych kierowców!