Prognozy Baby Wangi na rok 2023

0
347
Baba Wanga i jej przepowiednie na 2023 rok. Zdjęcie: Twitter

Mimo że bułgarska mistyczka Baba Wanga zmarła w 1996 roku, do dziś nadal trafia na pierwsze strony gazet ze względu na jej zdolności przepowiadania przyszłości.

Dla tych, którzy nie znają mistyczki, Baba Wanga zasłynęła z wielu przepowiedni dotyczących przyszłości – w tym przepowiedni wydarzeń takich jak 11 września i dojście do władzy Donalda Trumpa.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kiedy zmarła w 1996 roku w wieku 84 lat, pozostawiła przepowiednie na każdy rok, aż do 5079 roku.

A kiedy zbliżamy się do końca 2022 roku, czy jest lepszy sposób, aby spojrzeć na rok 2023 z przewidywaniami Baby?

Niestety, jeśli wierzyć twierdzeniom Baby, rok nie będzie najlepszy.

Baba Wanga. Zdjęcie: Twitter

Niszczycielska burza słoneczna?

Jak donosi Sky History, Baba twierdziła, że burza słoneczna z niszczycielskimi skutkami nadejdzie w 2023 roku.

Termin „burza słoneczna” może odnosić się do kilku zjawisk na powierzchni Słońca, w tym rozbłysków słonecznych i rozległych wyrzutów masy. Te ostatnie to rozległe erupcje plazmy, które mogą dotrzeć do Ziemi, powodując burze geomagnetyczne, które mogą potencjalnie usmażyć sieci energetyczne i spowodować powszechne spustoszenie.

Aby zorientować się, z jaką prędkością mogą poruszać się te erupcje plazmy, dżet poruszający się z tą samą prędkością przeleciałby z Los Angeles do Nowego Jorku w zaledwie 18 sekund.

Czytaj: Kraków: otwarcie kąpieliska na Zakrzówku w drugi dzień świąt

Gdyby to zdarzenie miało się wydarzyć, prawdopodobnie przerwałoby usługi komunikacyjne, powodując powszechne spustoszenie.

Najbardziej dramatycznym przykładem w zapisanej historii było wydarzenie Carringtona z 1859 roku. Nazwane na cześć brytyjskiego astronoma Richarda Carringtona, zniszczyło sieci telegraficzne, a nawet spowodowało pożary i porażenia prądem. Gdyby takie zdarzenie miało miejsce dzisiaj, w naszym zelektryfikowanym świecie, wpływ na komunikację, usługi i życie codzienne byłby prawie nie do pojęcia.

Eksperci uważają, że szkody w infrastrukturze na całym świecie mogłyby prowadzić do przerw w dostawie energii, które trwałyby latami, wywołując chaos społeczny i powodując, że rynki finansowe wpadłyby w korkociąg, który przyćmiewa wszystko, co wcześniej widziano – miejmy nadzieję, że to się nie spełni. Z drugiej strony przynajmniej zorza polarna wyglądałaby niesamowicie.

Czytaj: Baba Wanga i jej przepowiednie na 2022 rok

Zmiana orbity Ziemi?

Następna przepowiednia Baby dotyczy również sfery nauki, ponieważ zasugerowała, że zmiana orbity Ziemi nastąpi w 2023 roku.

Każdego roku Ziemia pokonuje 149,6 mln km wokół Słońca, epicką podróż, która jest eliptyczna – ma kształt owalu, a nie idealnego koła. Na dokładny kształt owalu mają wpływ siły grawitacyjne innych planet, co oznacza, że orbita Ziemi może się zmieniać i faktycznie się zmienia. Jednak takie zmiany zachodzą w sposób cykliczny na przestrzeni wielu tysięcy lat.

Jeśli wierzyć przepowiedniom Baby, burze słoneczne mogą nadejść już w 2023 roku. Zdjęcie: Twitter

Skutki nawet subtelnych, powolnych zmian mogą być poważne. Na przykład wysunięto teorię, że przesunięcie orbity przyczyniło się do paleoceńsko-eoceńskiego maksimum termicznego, okresu intensywnego globalnego ocieplenia, które miało miejsce prawie 56 milionów lat temu.

Gdyby radykalna zmiana nastąpiła w ciągu jednego roku, z jakiegokolwiek powodu, skutki byłyby apokaliptyczne. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty temperatur i poziomów promieniowania, co będzie miało straszne konsekwencje dla środowiska. A to wyklucza możliwość, że przesunięcie orbity, o którym wspomniała Baba Wanga, może być spowodowane uderzeniem asteroidy, co równie dobrze może być wydarzeniem na poziomie wyginięcia.

Okrucieństwo związane z bronią biologiczną?

Mówi się również, że Baba Wanga miał wizję testów broni biologicznej przeprowadzanych przez duży kraj w 2023 roku. Jest to prawdopodobnie jedna z bardziej niepokojących przepowiedni, jakie kiedykolwiek przedstawiła prorokini. Wydaje się to również przejmujące w obecnym, gorącym kontekście geopolitycznym.

Nie można wiedzieć, jaki naród miała na myśli Baba Wanga, i nie jest jasne, jaki może być zakres takich eksperymentów.

Nie podano żadnych szczegółów dotyczących tych eksperymentów z bronią – więc nie można wiedzieć, co mistyczka miała na myśli.

Warto również zauważyć, że przewidywania Baby są bardzo tajemnicze i często nie zawierają zbyt wielu szczegółów.

Ponadto wiele innych jej przewidywań zostało zakwestionowanych. Miejmy więc nadzieję, że jej wizje z 2023 roku również zostaną podważone.