Prosty sposób na złagodzenie zaparć

0
270
Zaparcia to zbyt rzadkie wypróżnienia, czyli 2 razy w tygodniu lub rzadziej. Zdjęcie: pl.freepik.com

„Przestań używać środków przeczyszczających do regulacji wypróżnień”: Ekspertka dzieli się prostym sposobem na złagodzenie zaparć.

Zdrowe jelita zapewniają nie tylko ogólne samopoczucie, ale także skuteczne trawienie. Właśnie dlatego to, co jesz i ile ma znaczenie, w przypadku braku którego mogą wystąpić problemy, takie jak zaparcia i kwasowość – co z kolei sprawia, że ludzie wybierają środki przeczyszczające, które powodują, że jelita są bardzo leniwe.

Ale czy wiesz, że zamiast tego potrzebujesz suszonych śliwek? Dietetyczka Rashi Chowdhary opublikowała na Instagramie ciekawy post, aby wyjaśnić korzyści płynące ze spożywania suszonych śliwek – znanych z tego, że wspomagają trawienie.

Czytaj: W Krakowie powstaje nowy ośrodek dla osób z autyzmem

„Przestań używać środków przeczyszczających, aby regulować ruchy jelit. Znajdź sposoby na zrobienie tego w sposób naturalny. To wymaga dużo cierpliwości, ale prawdziwe jedzenie zawsze przewyższa lekarstwa!” – powiedziała dietetyczka Rashi Chowdhary w poście na Instagramie.

Sprawdź jej post poniżej:

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pamiętaj o następujących kwestiach dotyczących suszonych śliwek:

  • Mają dużo błonnika, prawie 20% dziennego zapotrzebowania na błonnik zostanie zaspokojone przez 7-8 suszonych śliwek. Większość ludzi potrzebuje 25 -30 gramów. Niektórzy ludzie jedzą też 35 gramów. Śliwki surowe zawierają siedmiokrotnie mniej błonnika pokarmowego od suszonych.
  • Jeśli następnego dnia będziesz mieć biegunkę, zmniejsz ilość spożywanych śliwek, które zawierają nieprzyswajalny alkohol cukrowy — „sorbitol” — który ma działanie przeczyszczające. Sorbitol przyciąga też wodę, co nawilża jelita, pomaga zmiękczyć stolec i ułatwia wypróżnianie.  Więc sprawdź, ile suszonych śliwek ci odpowiada.
  • Na zaparcia najskuteczniejsze są śliwki suszone, które wcześniej zostały namoczone w wodzie. Owoce powinny się moczyć od 8 do 12 godzin.
  • Nie przesadzaj z ilością! Po pierwsze mają dużo kalorii, po drugie, jeśli zjesz ich za dużo mogą powodować nieprzyjemne wzdęcia i rozwolnienie.
  • Suszone śliwki usprawniają trawienie, wspomagają perystaltykę jelit, a co za tym idzie, regulują pracę całego układu trawiennego. Suszone śliwki na przeczyszczenie działają rewelacyjnie.

Czytaj: To jeden z najzdrowszych owoców na świecie. To doskonałe lekarstwo na zaparcia i nie tylko!