Prototyp rosyjskiego samochodu elektrycznego stał się pośmiewiskiem w Internecie

0
273
Przed wami Avtotor Amber - pierwszy elektryczny samochód rosyjskiej produkcji.

Amber Yantar, nowy prototyp pojazdu elektrycznego z Rosji, został nazwany najbrzydszym samochodem świata ze względu na jego dziwaczny, nieatrakcyjny wygląd.

Prototypy samochodów zazwyczaj mają przyciągające wzrok projekty, które pobudzają wyobraźnię widzów. Nawet jeśli pojazd, który trafi na linię produkcyjną, okaże się zupełnie inny lub nigdy nie wejdzie do produkcji, prototypy są ekscytującym sposobem na przedstawienie wizji marki samochodu na najbliższą przyszłość.

CZYTAJ NA PL.SPORTEN.COM – Iga Świątek pokonała Qinwen Zheng i zapewniła awans naszej drużynie

Jednak nie zawsze tak jest. Weźmy na przykład nowy Amber Yantar, prototyp pojazdu elektrycznego zaprojektowany przez Avtotor, rosyjskiego producenta samochodów z Kaliningradu, we współpracy z Moskiewskim Instytutem Politechnicznym. Pokazano go publicznie niecały tydzień temu, ale już stał się pośmiewiskiem całego Internetu, a zdjęcia jego niepochlebnego wyglądu krążą po mediach społecznościowych.

Avtotor ogłosił, że w 2025 roku planuje rozpocząć produkcję do 50 000 samochodów elektrycznych Yantar w swojej fabryce w Kaliningradzie, dodając, że wszystkie główne komponenty – jednostka elektryczna, akumulatory, elektronika, podwozie – zostaną zaprojektowane i zbudowane w Rosji. Wszystko „made in Russia”. Należy zauważyć, że rosyjscy producenci samochodów zgłaszali takie roszczenia w przeszłości, ale ostatecznie wszyscy oni pracowali z chińskimi komponentami.

CZYTAJ NA F7SPORT.PL – Polski arcymistrz nie podał ręki Rosjaninowi podczas Mistrzostw Świata w szachach

Nie ujawniono zbyt wielu szczegółów technicznych, ale wiemy, że Amber Yantar będzie bardzo przystępny cenowo i będzie wyposażony w akumulator o mocy 25 kW/h. Ponadto kierowcy będą mogli wypożyczać akumulatory zamiast je kupować. Samochód osiągnie prędkość maksymalną 105 km/h, co nie jest zbyt imponujące.

Jednak po obejrzeniu samochodu, bardzo niewiele osób zainteresowało się stroną techniczną. Szokująco pozbawiony inspiracji wygląd Yantara wywołał w Internecie niezliczoną ilość memów i żartów, a wielu nazywa go najbrzydszym samochodem wszechczasów.

Od tego czasu Avtotor stara się zachować twarz, twierdząc, że Yantar będzie miał zupełnie inną konstrukcję, gdy wejdzie do produkcji i że był to jedynie prototyp, a finalna wersja samochodu ma wyglądać zupełnie inaczej.