Przechylony budynek, ludzie porównują go do Krzywej Wieży w Pizie

0
265

Mimo że na świecie jest siedem cudów świata, jest wiele wspaniałych budowli, które nie znajdują się na liście cudów, ale mimo to są tak wyjątkowe, że każdy, kto je zobaczy, jest zaskoczony. Jeden taki budynek znajduje się też na Tajwanie, który stoi na ziemi działając wbrew grawitacji. Kiedy zobaczysz ten budynek, przypomnisz sobie Krzywą Wieżę w Pizie we Włoszech.

Na Tajwanie znajduje się świątynia, która jest przekrzywiona. Ta świątynia (Pałac Taihe Zhenxing) znajduje się w hrabstwie Chiayi w prowincji Tajwan.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Świątynia od początku nie była krzywa, wcześniej była prosta. Zmieniła kształt przez tajfun. W sierpniu 2009 roku, Tajwan został spustoszony przez tajfun Morakot, najbardziej śmiercionośny tajfun, jaki nawiedził wyspę w historii. Wytworzył obfite opady deszczu, które spowodowały ogromne lawiny błotne i poważne powodzie na całym Tajwanie. Tajfun spowodował ogromne zniszczenia i setki ofiar śmiertelnych, ale spowodował także powstanie jednej z najbardziej niezwykłych atrakcji turystycznych Tajwanu – Pałacu Taihe Zhenxing (振興宮舊址), miejsca kultu przechylonego pod kątem około 45 stopni.

Do 2009 roku kolorowa świątynia Taihe Village stała prosto, jednak osunięcia ziemi, które miały tu miejsce podczas potężnej burzy spowodowały, że zsunęła się ona w dół około 100 metrów. Konstrukcja cudem przetrwała, ale pozostała pochylona.

Świątynia jest centrum atrakcji wśród ludzi

Pałac Taihe Zhenxing znajduje się na uboczu, ale ostatnio obserwuje się wzrost liczby turystów dzięki platformom mediów społecznościowych, takim jak Instagram i TikTok. Zasadniczo jest to idealne miejsce, aby bez żadnego wysiłku odtworzyć kultową, przeciwstawiającą się grawitacji sylwetkę Michaela Jacksona. Wszystko, co musisz zrobić, to przechylić telefon tak, aby pokazywał prostą skroń i pochylić się do przodu.

Czytaj: Tajwańskie świątynie w nocy.

Na początku tego roku, po tym, jak zdjęcia i filmy zrobione w tym miejscu stały się popularne w Internecie, Pałac Taihe Zhenxing pojawił się nawet w ogólnokrajowej telewizji i zyskał tajwańską wersję Krzywej Wieży w Pizie we Włoszech.

Fakty dotyczące Krzywej Wieży w Pizie

Teraz, kiedy mowa o Krzywej Wieży w Pizie, pozwólcie, że opowiemy Wam o niej kilka interesujących faktów. Długość tej wieży wynosi aż 55,86 metra. Kiedy budowano wieżę w XII wieku, zaczęła się ona krzywić. Do roku 1990 nachylenie wieży wynosiło 5,5 stopnia. Eksperci twierdzą, że od 1280 roku do chwili obecnej wieża nawiedziła 4 duże trzęsienia ziemi.

Czytaj: 9 fascynujących faktów o słynnej Krzywej Wieży w Pizie