Przekształca słupy w niesamowite postacie

0
433

Le Cyklop to francuski artysta uliczny z siedzibą w Paryżu, który przekształca słupy i inne elementy małej architektury w niesamowite postacie.

Jako artysta uliczny, Le Cyklop maluje swoje postacie na ulicach od 2007 roku. Inspiracje czerpie ze świata zabawek artystycznych, LEGO, Simpsonów, sztuki afrykańskiej czy też mitologii.

Jego postacie są częścią przestrzeni publicznej, dzięki czemu zapewniają zabawne spojrzenie na architekturę przestrzeni miejskich.

Czytaj: Spektakularne zdjęcia Paryża zrobione 100 lat temu

Obiekty artysty, metalowe słupy ustawione na naszych ulicach stają się wtedy zarówno dziwacznymi, jak i zabawnymi postaciami, które wołają do przechodniów.

– W swojej pracy staram się oderwać od konwencjonalnych podpór, takich jak ściany czy płótno, by inwestować w przedmioty. Dając im oko, staram się je ożywić, dać im duszę i narodzić formę fantazji. Zabawna i antropomorficzna sztuka czerpiąca swój artystyczny język z zabawek, komiksów czy zwierzęcego bestiariusza. Czerpiąc z historii Cyklopa, powracam do mitologii greckiej – mówi Le Cyklop.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Czytaj: Niesamowity Paryż okiem Tatiany Liccia.