Przezroczysta gąsienica ma widoczne wnętrze

0
390

Gąsienica brazylijskiego szypra Calpodes Ethlius ma przezroczystą skórę, która zapewnia niesamowicie wyraźny widok jej wnętrza, zwłaszcza układu krążenia.

Motyle brazylijskie są większe niż większość motyli szyperskich, ale to nie ich rozmiar wyróżnia je jako gatunek, ale ich wygląd na etapie gąsienicy.

Tym, co naprawdę wyróżnia to małe stworzenie, to jego przezroczysta skóra, która zapewnia bardzo wyraźny widok wnętrza gąsienicy, odsłaniając narządy, a zwłaszcza układ krążenia.

Ta przezroczysta skóra nadaje brazylijskiej gąsienicy bardzo dziwny wygląd, zwłaszcza gdy zdajesz sobie sprawę, że drgająca ciemna linia biegnąca wzdłuż jej pleców, od głowy do tyłu brzucha, to serce.

Znaleziony w Stanach Zjednoczonych od południowej Florydy i południowego Teksasu, a także przez Indie Zachodnie, Amerykę Środkową, aż do Argentyny, w Ameryce Południowej, brazylijski szyper żywi się liśćmi Lilii Canna.

Czytaj: Motyle to najefektywniejsze stworzenia na Ziemi

Facebook

Gąsienica na początku jest zielonkawo-szara, ale staje się ciemniejsza, gdy zjada świeże, niestrawione liście. Gąsienica opuszcza schronienie w nocy, aby żywić się liśćmi wzdłuż wierzchołka.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Facebook

Nie można zaprzeczyć, że gąsienica brazylijska jest jednym z najbardziej fascynujących stworzeń, jakie kiedykolwiek widzieliśmy na ziemi.

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów