Przy wybrzeżu Luizjany zauważono różowe delfiny!

0
1307

Turystka zarejestrowała na filmie wideo dwa niezwykle rzadkie różowe delfiny pływające w rzece Calcasiey w amerykańskim stanie Luizjana.

Bridget Boudreaux odbyła rejs statkiem ze swoim mężem po rzece Calcasieu, gdy nagle zobaczyła grupę delfinów bawiących się w wodzie, z których dwa delfiny były różowe.

Pomyślałam sobie, że to niemożliwe. Woow, to nie jest zwykły delfin, to różowy delfin!” – powiedziała dla KHOU-TV.

Chociaż zrobiła tylko jedno zdjęcie, zdążyła również nagrać krótki filmik, na którym widać różowe delfiny pływające obok statku.

To było niesamowite doświadczenie. Zdjęcia nie oddają w pełni piękna tych zwierząt”, powiedziała Bridget.

Różowy delfin, samica o imieniu Pinky po raz pierwszy została sfotografowana w Lake Charles w Luizjanie przez kapitana łodzi czarterowej Erika Rue w 2007 roku. Samica była wtedy jeszcze malutka. Kapitan później regularnie widywał ją pływającą i łączącą się w pary z innymi delfinami.

Zdjęcie: facebook.com

Pinky należy do niezwykle rzadkiego gatunku różowych delfinów. Jak widać, urodziła potomka, ponieważ turystka uwieczniła na filmiku dwa delfiny.

Od momentu, gdy zauważono w tamtych rejonach różowe delfiny, kapitan Erik Rue i inni próbują dostrzec te rzadkie okazy i sfotografować.

Czytaj: Pies wpadł do kanału i zaczął się topić. Grupa delfinów uratowała mu życie!

Zdjęcie: facebook.com

W 2015 roku kapitan Rue zarejestrował zdjęcia Pinky uczestniczącej w zachowaniach godowych i podejrzewał, że może być w ciąży. Jak widać, nie pomylił się.

Kapitan Rue, który miał okazję przyjrzeć się delfinowi z bliska opisuje, że Pinky jest różowa od ogona aż po czubek i ma czerwone oczy. Ponadto jej skóra jest gładka i błyszcząca. Delfiny z miejsca stały się ulubieńcami mieszkańców Luizjany, którzy uwielbiają obserwować zabawę tych wspaniałych ssaków.

Zdjęcie: YouTube

Źródło: scienceinsanity.com

Czytaj: O czym piszczą delfiny? Tego dowiemy się już za 2 lata – sztuczna inteligencja rozszyfruje język tych wspaniałych ssaków!