Przy Zamku Książęcym w Niemodlinie zamieszkały daniele

0
782
Te daniele w trudnych czasach, znalazły sobie iście królewskie warunki do życia. Zdjęcie: Facebook

W parku przy Zamku Książęcym w Niemodlinie zamieszkały daniele. Gromadka składa się z pięciu samic i dwóch starszych samców. W tych trudnych dla ludzi czasach, zwierzęta znalazły sobie iście królewskie warunki do życia.

Zwierzęta dobrze poczuły się w nowym otoczeniu, ponieważ coraz śmielej podchodzą do obsługi dokarmiającej. Zwierzętom nie nadano jeszcze imion, ale niedługo się to zmieni, ponieważ zostanie ogłoszony konkurs na imiona dla całej, wspaniałej siódemki.

I choć ich głów nie zdobią korony, a imponujące poroża, to nic nie stanęło na przeszkodzie by daniele zamieszkały przy Zamku Książęcym w Niemodlinie.

To nie tylko ich historyczny powrót na ogród zamkowy, lecz także istotna rola dworskich gospodarzy.

Czytaj: Piękna sarna albinos została sfotografowana w Dębicy

Jak informuje administratorka, pani Joanna Kordasińska: „Wolą właściciela jest odtworzenie populacji danieli na zamku i tutejszego dziedzictwa przyrodniczego”.

Po czym dodaje: „One zawsze na zamku były. Są źródła, materiały, które mówią o tym, że nawet ostatni właściciel, hrabia Praschma uwielbiał zwierzęta w otoczeniu zamkowym. One tutaj były i są u nas ponownie. Przede wszystkim cieszą oko, ale są też naturalnymi kosiarkami. Teren wokół zamku to jest zabytkowy park, nie chcemy tutaj wprowadzać żadnego ciężkiego sprzętu, także daniele doskonale się wpisują w ten klimat”.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

Czytaj: NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE ZAMKI