Przyciąganie dobra

0
689
Dostajesz to, o czym myślisz. Zdjęcie: pixabay.com

O pozytywnym myśleniu napisano już wszystko. To takie proste, a tak niewielu z nas potrafi myśleć pozytywnie i przyciągać dobro.

Pozytywne myślenie jest jak magnes. W zależności od jakości naszych myśli oraz wypowiadanych przez nas słów przyciągamy do siebie różne wydarzenia i ludzi. Pozytywne myślenie to wiara, że będzie dobrze.

Jak działa przyciąganie?

Robimy to najczęściej nieświadomie. Im częściej powtarzamy te same przekonania, tym bardziej doświadczamy tego, co sobą reprezentują. Myśli o podobnej treści przyciągają do nas zdarzenia i osoby, które wibrują w taki sam sposób. Jeśli zaś często zmieniamy zdanie, mogą się nam przytrafiać niekoniecznie miłe niespodzianki.

Myśli i słowa to wibracje mające wpływ na otaczający nas świat. Są intencjami, które wysyłamy na zewnątrz. Tak działa prawo przyciągania – uniwersalne prawo działające we wszechświecie. Odwołują się do niego fizycy kwantowi i niektórzy psycholodzy. Podkreślają, jak wielką wagę mają myśli i wypowiadane słowa oraz emocje towarzyszące tym słowom.

Czytaj: Dziękowanie jest czynem szlachetnym i otwiera drzwi do błogosławieństw. Codziennie dziękujmy za zdrowie, miłość, życie!

Ciekawy przykład pozytywnego nastawienia

Przyciągania dobrego zawiera się w poniższym dialogu zaczerpniętym z Kubusia Puchatka:

Który to dzień? – Zapytał Puchatek.

— Jest dzisiaj – pisnął Prosiaczek.

— To mój ulubiony dzień – odpowiedział Puchatek.

Poniżej, żeby nie rozwijać się na drobne, kilka znalezionych w Internecie, zasłyszanych oraz zaczerpniętych z własnych doświadczeń prawd dotyczących pozytywnego myślenia:

  • Dobro przyciąga dobro, zło przyciąga zło.
  • Efektywne myśli = dobre życie.
  • Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość. Myśląc, wzmacniasz i przyciągasz.
  • Pozytywne myśli mają moc, która sprawia, że złe myśli znikają.
  • Pozytywne myślenie krzepi bardziej niż jedzenie.
  • Od myśli się zaczyna. Jest to energia, która wzmacnia lub osłabia.
  • Pilnuj swoich myśli, bo to one nadają kierunek Twoim czynom.

Zachęcam wszystkich do zgłębienia tematu pozytywnego myślenie. Polecam książki: Potęga Podświadomości oraz Sekret.  Dodatkowo zachęcam do chwilowej refleksji oraz pracy nad sobą, nad swoimi myślami.

Dodam od siebie, że warto skupić się na sobie, bo to o nasze myśli chodzi. Zamiast negatywnego wypowiadania opinii skupmy się na pozytywnym aspekcie wszystkiego, co nas spotyka. Tak, nieraz to trudne, ale zawsze możliwe i zawsze można spojrzeć pozytywnie nawet na pozornie trudne zagadnienie. Myślmy o naszych marzeniach. Wszyscy je mamy. Nigdy nie jest za późno na ich realizację.

Czytaj: Sławomir Peszko zostanie niedługo piłkarzem Wieczystej Kraków?