Przygotowanie samochodu do zimy. O czym warto pamiętać?

0
631
Zdjęcie: pl.freepik.com

Jesień to czas w którym warto zadbać o swój samochód. Wykonanie kilku prostych czynności może sprawić, że zima będzie łatwiejsza do zniesienia dla samochodu i dla właściciela.

Oto o czym należy pamiętać:

1. Wymiana opon

Połowa października to dobry czas na zmianę opon z letnich na zimowe. Dzięki temu nie zaskoczą Cię pierwsze przymrozki. Dodatkowo nie ma jeszcze kolejek do serwisu.

2. Sprawdzenie stanu akumulatora

Przed sezonem zimowym warto sprawdzić stan akumulatora w serwisie. Jeśli jego parametry odbiegają od normy najlepiej wymienić akumulator na nowy. Nie warto wyciągać akumulatora na noc, szczególnie w przypadku nowych samochodów. Odłączenie akumulatora wiąże się z ingerencją w elektronikę i koniecznością ustawiania pewnych parametrów na nowo, a więc nie warto.

Zdjęcie: pl.freepik.com

3. Zmiana płynu do spryskiwaczy na zimowy

Z początkiem jesieni powinniśmy zużyć letni płyn do spryskiwaczy, a zbiornik uzupełnić niezamarzającym zimowym. Zabieg ten uchroni nas przed zamarznięciem płynu w zbiorniku naszego samochodu.

Zdjęcie: pl.freepik.com

Czytaj: Już niedługo korytarz życia i jazda na suwak będą obowiązkowe w Polsce

4. Sprawdzenie stanu wycieraczek

Ze względu na fakt, że jesienią i zimą wycieraczek używamy częściej niż latem, wspomniane wycieraczki powinny być w nienagannym stanie. Gdy pióra wycieraczek pozostawiają smugi warto je wymienić na nowe.

Zdjęcie: pl.freepikc.com

5. Sprawdź stan świateł

Warto sprawdzić poprawność działania wszystkich świateł. Warto sprawdzić czy światła są dobrze ustawione. Należy to kontrolować, zwłaszcza przy wymianie żarówek. Zrobimy to w każdej stacji kontroli pojazdów. Pamiętajmy, że jesienią i zimą klosze reflektorów często się brudzą. Należy je regularnie czyścić.

Powyższe czynności wykonane odpowiednio wcześnie sprawią, że nasze auto zniesie jesień i zimę. A Ty kiedy zmieniasz opony z letnich na zimowe?

Czytaj: Sukcesywne pozbywanie się samochodów z centrum!