Przyjaźń damsko – męska. Czy to w ogóle możliwe?

0
936
Czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest w ogóle możliwa? Dla wielu osób nie. Zdjęcie: pixabay.com

O przyjaźni damsko – męskiej mówi się, że istnieje albo koleżeństwo, albo uczucie.  Dodatkowo przyjęło się uważać, że przyjaźń damsko – męska skazana jest na niepowodzenie.  To jedna z teorii. Druga zupełnie przeciwnie – zakłada możliwość istnienia przyjacielskiej relacji między mężczyzną a kobietą.

Jak to wygląda w rzeczywistości?

Według statystyk – większość kobiet uważa, że, głęboka platoniczna zażyłość może łączyć mężczyznę i kobietę. Mężczyźni są zdecydowanie bardziej sceptyczni.  Uważają, że prędzej czy później jedna ze stron pomyśli o seksie.

Ciekawe spojrzenie na ten temat przedstawia niemiecka uczona i socjolog – Jenny Ziegenbalg.  Męsko – damska przyjaźń, według uczonej sprawia, że kobieta czuje, że ma wsparcie i korzysta z męskiego spojrzenia na rzeczywistość.  A, co podkreśla uczona, kobiety mają tendencję do wyolbrzymiania problemów i emocjonalnego reagowania na nie. Mężczyźni zyskują możliwość obcowania z żeńskim spojrzeniem „zmiękczającym” świat, mogą poznawać emocje otoczenia, przez co lepiej rozumieją swoje emocje.

Co, jeśli partner jest zazdrosny o przyjaciela?

– Jeśli w dobrej, zdrowej relacji partnerskiej partner jest zazdrosny o przyjaciela – psychologowie zalecają przyjrzenie się temu problemowi. Warto przeanalizować, czy przyjaciel szanuje granice naszego związku czy nie zabiera dla siebie więcej czasu niż powinien. Wchodząc w związek należy przewartościować pewne rzeczy i to partnerowi poświęcać czas i energię.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Największe życiowe paradoksy

Mądra rada starszej kobiety – lepiej wejść w związek z kimś z kim nam się świetnie rozmawia, z kimś, kto umie nas rozśmieszyć, kto podobnie patrzy na świat, bo za kilka lat nie seks, a właśnie rozmowa i zrozumienie będą stanowić podstawę naszej relacji. To, moim skromnym zdaniem bardzo mądra rada.

A co wy myślicie o damsko – męskiej przyjaźni? Czy to w ogóle możliwe?

Zwykło się mówić, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie ma racji bytu. Zdjęcie: pixabay.com

Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do 
f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl