Przyjmij te 7 trudnych prawd, a będziesz znacznie silniejsza

0
178
Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk.. Zdjęcie: pl.freepik.com

Życie nie zawsze jest łatwe i temu nikt nie może zaprzeczyć. Nieustannie przechodzimy przez emocjonalnie miażdżące walki i niszczycielskie wyzwania. Ale jakoś zawsze znajdujemy moc, by przezwyciężyć trudności i wyjść jeszcze silniejsi niż wcześniej.

Jednak wciąż istnieje wiele trudnych prawd, których zbyt boimy się zaakceptować. Celowo unikamy ich jak ognia, myśląc, że ignorując je, nasze problemy znikną. Niestety, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że przeoczenie trudności życiowych zamiast stawiania im czoła tylko pogarsza sytuację.

Oto 7 trudnych prawd, które musisz zaakceptować, aby stać się silniejszym i żyć szczęśliwiej.

1. Nic nie trwa wiecznie, nawet życie.

Niektórzy mówią: „Życie jest krótkie”. Inni twierdzą, że „Życie jest najdłuższą rzeczą, jaką kiedykolwiek będziesz miał”. Ale niezależnie od tego, którą frazę wolisz, twarda prawda jest taka, że nic nie trwa wiecznie. Wszystko ma początek i koniec. I chociaż wszyscy to wiemy, wielu z nas nie chce tego zaakceptować. Im szybciej pogodzisz się z tym niezaprzeczalnym faktem, tym szybciej naprawdę zaczniesz żyć pełnią życia.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

2. Nie odniesiesz sukcesu, jeśli nie popełnisz porażki.

Porażka jest kluczem do sukcesu. Bez względu na to, jak kontrowersyjnie może to zabrzmieć, porażka pomaga ci się rozwijać. Zaakceptowanie tego, że popełnisz błędy i że popełnianie błędów na drodze do sukcesu jest nieuniknione, ogromnie pomoże ci w osiągnięciu Twoich celów. Poza tym uznanie potęgi porażki jest świetnym budowniczym postaci.

3. Mówienie o swoich celach to coś zupełnie innego niż podejmowanie działań.

Możesz mówić o ambitnych celach i fascynujących marzeniach, ale dopóki tylko o nich mówisz, pozostaną one obiektem Twojej wyobraźni. Prawdziwa rzecz dzieje się, gdy zaczynasz robić coś, aby zrealizować te ambicje.

4. W życiu są rzeczy o wiele cenniejsze niż pieniądze.

„Myślę, że każdy powinien stać się bogaty i sławny, i robić wszystko, o czym kiedykolwiek marzył, aby zobaczyć, że to nie jest odpowiedź” – Jim Carrey

Prowadzenie dostatniego życia nie czyni z Ciebie przyzwoitego człowieka. Nawet jeśli masz niezliczone aktywa i ośmiocyfrową pensję, nadal możesz czuć się niespełniony i samotny. Dopóki jesteś zdrowy, masz jedzenie na stole, dach nad głową i ludzi, którzy Cię kochają i możesz na nich liczyć, masz się dobrze.

Czytaj: Sekret szczęścia? Wydawaj pieniądze na doświadczenia, a nie na rzeczy materialne

5. Szczęście to podróż, a nie cel.

Nikt nie jest cały czas szczęśliwy. Nawet influencerzy, których śledzisz w mediach społecznościowych, którzy promują nierealistyczny pomysł na radosny styl życia, czasami się smucą. Po prostu nigdy nie publikują o swoich zmaganiach. Tak więc następnym razem, gdy poczujesz się trochę przygnębiony i będziesz potrzebować się wypłakać, nie bicz się za doświadczanie negatywnych emocji. Jesteś człowiekiem ze złożonymi uczuciami i to jest całkowicie normalne.

Czytaj: Szkoła Magii i Czarodziejstwa na Zamku Czocha

6. Nikt nie jest perfekcyjny.

Wszyscy jesteśmy wadliwi i szczerze, to jest piękno ludzkości. Wszyscy przechodzimy przez różne etapy życia w różnym tempie. To, co dla jednych jest idealne, dla innych jest dalekie od nieskazitelnego. Słynny fizyk Stephen Hawking powiedział to kiedyś najlepiej:

„Jedną z podstawowych zasad wszechświata jest to, że nic nie jest doskonałe. Doskonałość po prostu nie istnieje. Bez niedoskonałości ani Ty, ani ja nie istnielibyśmy”.

7. Poranek jest mądrzejszy niż wieczór.

Dzisiaj był straszny dzień. Słyszałeś złe wieści, Twoje plany się nie powiodły, byłeś rozczarowany… Wszystko to sprawiło, że poczułeś się strasznie przytłoczony. W takich przypadkach lepiej położyć się do łóżka i pójść spać, zamiast spędzać kolejną nieprzespaną noc, próbując dowiedzieć się, co poszło nie tak i jak to naprawić. Jeśli dasz sobie trochę czasu na odpoczynek, możesz być zaskoczony, o ile łatwiejsze może wydawać się poranne rozwiązywanie problemów.