Psychologowie twierdzą, że jedna technika flirtowania prawie zawsze działa

0
172

Podczas gdy u niektórych ludzi flirt wychodzi naturalnie, wiele osób ma z tym problem. Ale nie martw się, ponieważ grupa badaczy zidentyfikowała kluczową technikę flirtowania, która działa prawie za każdym razem. I na szczęście jest całkowicie darmowa.

Naukowcy z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii (NTNU), a także Uniwersytetu Bucknell i Uniwersytetu Stanowego w Nowym Jorku, studiowali flirt w Norwegii i USA.

W ankiecie poproszono 1000 studentów z obu krajów i płci o ocenę skuteczności 40 różnych rodzajów flirtu zarówno w długotrwałych, jak i krótkoterminowych związkach.

Jeden z profesorów zaangażowanych w badanie, Mons Bendixen, wyjaśnił: „Indywidualne różnice w wieku, religijności, ekstrawersji, atrakcyjności osobistej i preferencjach dotyczących krótkotrwałych związków seksualnych miały niewielki lub żaden wpływ na to, jak skuteczne respondenci uznali za różne taktyki flirtowania”.

Czytaj: Krakowscy specjaliści na liście najbardziej wpływowych naukowców na świecie

Teraz, zanim przejdziemy do technik, Leif Edward Ottesen Kennair – profesor na Wydziale Psychologii NTNU – opisał, czym właściwie jest flirt.

W komunikacie prasowym wyjaśnił: „Flirtowanie obejmuje różne sygnały, które ludzie wysyłają sobie nawzajem. Ma to na celu przyciągnięcie potencjalnych partnerów.”

„Mężczyźni i kobiety flirtują, aby zwrócić uwagę pożądanego partnera i być może osiągnąć z tego wynik seksualny lub romantyczny”.

Kennair kontynuował: „To, co jest najskuteczniejsze, zależy od Twojej płci i tego, czy celem flirtu jest związek długoterminowy, czy krótkoterminowy”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Na przykład badanie wykazało, że ludzie uważają sygnały, że jesteś dostępny seksualnie, za najskuteczniejsze dla kobiet, które szukają krótkotrwałego romansu.

Ale przyjacielski uścisk lub pocałunek w policzek nie wystarczy w tym kontekście – kobiety, które chcą przypieczętować umowę, będą musiały zasygnalizować potencjalnemu partnerowi, że są dostępne, zbliżając się lub nawiązując kontakt cielesny i wzrokowy.

Oczywiście bez przekraczania jakichkolwiek granic.

Z drugiej strony mężczyźni szukający długotrwałych związków będą musieli wykazać „oznaki hojności i chęci do zaangażowania”.

Czytaj: 11 podwójnych standardów, które rujnują nasze życie

Ale jest jedna broń, która do pewnego stopnia działa na wszystkich płaszczyznach, a tą taktyką jest humor.

Humor często działa jak urok. Zdjęcie: pl.freepik.com

Kennair wyjaśnił: „Ludzie uważają, że humor lub umiejętność rozśmieszenia innej osoby jest najskuteczniejsza w przypadku mężczyzn, którzy szukają długotrwałego związku.”

„Jest najmniej skuteczna dla kobiet, które szukają przygód na jedną noc. Ale śmiech lub chichot z żartów drugiej osoby to skuteczna taktyka flirtowania dla obu płci”.

Rebecca Burch, współautorka SUNY Oswego, dodała: „Bycie zabawnym jest nie tylko skuteczne, ale dla kobiet bardzo ważne jest, aby pokazać swojemu potencjalnemu partnerowi, że uważasz go za zabawnego”.

A więc masz to – jeśli chcesz umówić się na randkę i nie jesteś pewien swoich umiejętności flirtowania, spróbuj obudzić w sobie swojego wewnętrznego komika.