Putin oficjalnie zakazuje małżeństw osób tej samej płci

0
383
Zdjęcie: Pixabay

Putin oficjalnie zakazuje małżeństw osób tej samej płci w Rosji i powstrzymuje osoby trans-płciowe w adopcji.

Prezydent Rosji Władimir Putin zakazał małżeństw osób tej samej płci i adopcji osób trans-płciowych, co jest wielkim ciosem dla praw osób LGBTQ.

Putin oficjalnie zmienił konstytucję kraju w wielu kwestiach na początku tego tygodnia, po ogólnokrajowym referendum, w którym 77% mieszkańców Rosji głosowało za zakazem w lipcu 2020 roku.

Nowe poprawki oznaczają, że pary tej samej płci nie będą mogły legalnie zawrzeć związku małżeńskiego w Rosji, ponieważ konstytucja tego kraju mówi teraz, że małżeństwo może istnieć tylko między mężczyzną i kobietą.

Pixabay

Oznacza to również, że trans-płciowi członkowie społeczności nie będą mogli adoptować dzieci.

Poprawki skierowane przeciwko LGBT są zakorzenione w „wierze w Boga” w kraju, w którym wiele osób LGBTQ decyduje się ukryć swoją prawdziwą tożsamość dla własnego bezpieczeństwa.

Czytaj: Wszystkie krakowskie służby ratunkowe pod jednym numerem.

Homoseksualizm został po raz pierwszy zdekryminalizowany w Rosji w 1917 roku, zanim został ponownie uznany za przestępstwo w 1933 roku, a następnie ponownie zalegalizowany w 1993 roku; jednak homofobia jest nadal powszechna w kraju.

Jeden z polityków popierających ostatnie zmiany konstytucji, Pyotr Tolstoy, opisał swój kraj jako „bastion tradycjonalizmu”, mówiąc Associated Press, że Rosja nie „powtórzy błędów, które istnieją na Zachodzie”.

„Moim zdaniem te błędy mają fundamentalne znaczenie, gdy pewne osoby – społeczność LGBT lub określone grupy rasowe – otrzymują dodatkowe, specjalne prawa. Więcej praw niż większość” – dodał Tolstoy.

Władimir Putin. Źródło: Pixabay

Dzięki zmianie konstytucji Putinowi udało się zresetować swoje własne ograniczenia kadencji jako prezydenta, co oznacza, że może teraz służyć przez dodatkowe dwie sześcioletnie kadencje, mimo że jego obecna kadencja ma się zakończyć w 2024 roku.

Czytaj: Putin podpisał ustawę, dzięki której pozostanie prezydentem do 2036 roku

johannesfloe.com – Art to remember