Radio 357 – nowe radio internetowe pracowników Trójki

0
597
Nie wszyscy jeszcze mogą się ujawnić. Biegną okresy wypowiedzenia, zakazy konkurencji. Wszystkie twarze Radia 357 poznamy niedługo. Zdjęcie: Radio 357

„Było kiedyś takie radio… i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało” – można przeczytać na stronie Radia 357.

Łukawski, Niedźwiecki, Stelmach, Strzyczkowski, Kaczkowski i inni zakładają nowe radio internetowe!

„Jesteśmy zespołem radiowców, których Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357” – piszą.

Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra StelmachaKatarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów.

„Ponownie zebraliśmy sporą część naszego zespołu. Odchodziliśmy z radia w różnych latach, w różnych okolicznościach. A teraz wracamy – razem i na swoich warunkach” – czytamy.

„Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów. Mamy dla Państwa projekt na miarę 2020 roku – nowoczesną formułę, którą pewnie byłoby dziś Państwa radio, gdyby przez ostatnie lata miało większe szczęście do zarządzających. Nie miało. Teraz nadrobimy tę stratę” – obiecują.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Pierwsze społecznościowe radio FM bez reklam

„Będziemy mieć wspólnie z Państwem własne, prawdziwe, wolne radio. To nie będzie łatwy ani szybki proces – wiemy o tym i jesteśmy na to przygotowani. Tworzymy profesjonalne radio, ale zamiast jednego inwestora, rekina finansjery, naszym inwestorem są wszyscy Państwo. No chyba, że spadnie nam z nieba anioł biznesu. Nikt tego wcześniej nie próbował? To niemożliwe? To samo mówiono o iPhone’ach” – czytamy na stronie Radia 357.

Czytaj: Audycja z ks. Isakowicz-Zaleskim zdjęta z anteny Polskiego Radia. „Jestem zaskoczony. Myślę, że to sprawa polityczna”

Oto zasady, które będą obowiązywać w Radio 357:

1. Żadnych partyjnych układów

„Radio 357 będzie całkowicie wolne od wpływu polityków. Nie wspieramy żadnej partii politycznej, z żadną nie sympatyzujemy i żadnej się nie kłaniamy. Nie będzie u nas żadnej kontroli, realizacji partyjnych interesów czy cenzury. Zgodnie z najlepszymi standardami dziennikarstwa nasi dziennikarze nie będą ujawniać swoich preferencji politycznych”.

2. Szacunek dla różnych poglądów

„Nie chcemy i nie zamierzamy dać się wpisać w niszczący konflikt polityczny, który dzieli Polskę. Chcemy rozmawiać, nawet jeśli się nie zgadzamy.

To będzie miejsce spotkań ludzi o różnych poglądach, którzy się wzajemnie szanują. Nie używamy tych obraźliwych etykiet „lewak” czy „prawak”. Nie jesteśmy ideologicznie zacietrzewieni. Potrafimy oceniać wady i zalety różnych rozwiązań czy pomysłów bez względu na to, kto jest ich autorem”.

3. Żadnych reklam

„Żadnej Barbary, żadnego Mariana i żadnej maści na hemoroidy. Nie znosimy spotów reklamowych tak samo jak Państwo. Jasne, będziemy się włączać na przykład w festiwale muzyczne czy filmowe, a różne marki pojawią się na antenie, ale jako nasi partnerzy, a nie reklamodawcy. Szkoda czasu na bloki reklamowe.

4. To nasze wspólne radio

„Nie planujemy zamykać się w budynku rozgłośni. Będziemy wśród Państwa –  nadając z parków, teatrów i miejskich kawiarni. Będziemy na festiwalach muzycznych i filmowych. Będziemy z Państwem rozmawiać na antenie i wspólnie decydować o kierunku, w którym chcemy się rozwijać.

To nie ma być radio finansowane przez społeczność. To ma być radio społeczności – nasze, wspólne.”

Zapraszamy do odwiedzenia strony patronite.pl/radio357

Czytaj: Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie odbędą się w Poznaniu. Wszystko obejrzysz online!