Restauracje we Włoszech pokazują, jak będzie wyglądać życie podczas dystansu społecznego

0
603

Po całkowitym zablokowaniu przez COVID-19 we Włoszech, kraj zaczyna powoli wracać do normalności i znosić obostrzenia. Już 10 marca włoski rząd wprowadził surowe zasady, uniemożliwiające ludziom wyjście na zewnątrz, poza wyjątkiem załatwienia ważnych spraw. Teraz kraj zaczyna odżywać po najdłuższym zablokowaniu w historii, choć perspektywy tego, jakie będzie życie, są dalekie od tego, co kiedyś znaliśmy.

W poniedziałek milionom ludzi we Włoszech zezwolono na powrót do pracy, ponieważ rząd powoli rozluźnia surowe środki wprowadzone w marcu.

W oczekiwaniu na zniesienie dalszych ograniczeń różne firmy przygotowują się do ponownego uruchomienia, jednak niezależnie od tego, jaki mamy obraz normalnego życia, wszystko się zmieni i zmienia.

Np. restauracje instalują osłony z pleksiglasu między stolikami, aby chronić klientów przed potencjalnym ryzykiem zarażenia koronawirusem.

Czytaj: 11 zdjęć przed i po pokazujących pozytywny wpływ kwarantanny

Zdjęcia z Włoch pokazują restauracje, w których postawiono osłony z pleksi między stołkami, aby ludzie nie zarażali się między sobą koronawirusem.

Zdjęcie: ZUMAPRESS

Restauracje i kawiarnie w Rzymie i Mediolanie podejmują środki ostrożności, instalując osłony z pleksi jako bariera w nadziei na przyciągnięcie klientów, których w przeciwnym razie można by odstraszyć od restauracji w obawie przed zarażeniem wirusem.

Firmy używają arkuszy z pleksiglasu do tworzenia barier między klientami a usługodawcami. Włochy nie są jedynym krajem, który używa pleksi w nadziei na przyciągnięcie klientów, sklepy Suitsupply w Amsterdamie wykorzystują również ten materiał do „solidnego” prowadzenia działalności. Każdy teraz ratuje swoją firmę jak może.

Zdjęcie: EPA
Zdjęcie: ZUMAPRESS
Zdjęcie: REUTERS
Zdjęcie: REUTERS
Zdjęcie: Marco Passaro/IPA/SIPA

Czytaj: NIESPOTYKANIE KLIMATYCZNA WIOSKA WE WŁOSZECH.