Rod Stewart odrzucił ofertę występu w Katarze za milion dolarów

0
217
„To nie jest w porządku”: Rod Stewart odrzucił ponad 1 milion dolarów na koncert w Katarze. Zdjęcie: Twitter

Brytyjska legenda rocka, Rod Stewart, odrzuciła ofertę występu w Katarze, mimo że zaproponowano mu ponad milion dolarów.

Rod Stewart odrzucił ogromną ofertę występu w Katarze z powodu kwestii związanych z prawami człowieka. Za występ miał dostać milion dolarów (ponad 4,5 mln zł).

W okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata FIFA, legendarny muzyk Stewart podzielił się z Sunday Times informacją o tym, że niedawno odrzucił ogromną kwotę za zagranie koncertu w kraju Zatoki Perskiej.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zaoferowano mu siedmiocyfrową sumę, aby zapewnić rozrywkę tłumom w kraju Bliskiego Wschodu – który został wybrany na gospodarza nadchodzących mistrzostw świata, ale wywołało to kontrowersje wokół tej decyzji, ponieważ homoseksualizm jest tam nielegalny – w 2021 roku 77-letnia legenda rocka odrzuciła lukratywny koncert.

„15 miesięcy temu zaproponowano mi dużo pieniędzy, ponad 1 milion dolarów, aby tam zagrać” – powiedział muzyk.

„Odrzuciłem tę ofertę. Nie wypada tam iść. A Irańczycy też powinni być wykluczeni z powodu dostarczania broni” – powiedział, odnosząc się do dronów dostarczanych przez ten kraj do Rosji, która została wykluczona z turnieju.

Dodał, że jego zdaniem kibice uczęszczający na mecze w Katarze – gdzie bycie gejem może prowadzić do więzienia, a nawet kary śmierci dla muzułmanów – „muszą uważać”.

Stewart był uważany za sojusznika społeczności LGBTQ+, wcześniej powiedział, że był „otoczony przez gejów w latach 70.”.

Jedna z płyt tego rockmana, The Killing of Georgie, opowiada o morderstwie przyjaciela geja i ukazała się w 1976 roku.

W nadchodzącym turnieju piłkarskim wystąpią tacy artyści, jak była gwiazda Take That, Robbie Williams, Craig David i Tinie Tempah, ale piosenkarka pop Dua Lipa zdementowała niedawno plotki, że wystąpi na scenie i obiecała, że nigdy nie odwiedzi kraju, dopóki… wszystkie prawa człowieka nie zostaną uszanowane.

Czytaj: Ekstremalna alpejska piłka nożna rozgrywana na zboczach górskich

Dua Lipa niedawno zdementowała spekulacje, jakoby miała wystąpić w kraju podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata FIFA.

Udostępniła wiadomość swoim obserwatorom na Instagramie: „Obecnie istnieje wiele spekulacji, że wystąpię na ceremonii otwarcia mistrzostw świata w Katarze. Nie będę występować i nigdy nie brałam udziału w żadnych negocjacjach dotyczących występu. Będę kibicować Anglii z daleka i nie mogę się doczekać wizyty w Katarze, kiedy wypełni on wszystkie zobowiązania w zakresie praw człowieka, które złożył, gdy zdobył prawo do organizacji mistrzostw świata”.

Komentarz Stewarta pojawia się, gdy wiele gwiazd spotyka się z reakcją na udział i promocję Mistrzostw Świata FIFA, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

David Beckham spotkał się z ostrą reakcją za zaakceptowanie zgłoszonej kwoty 10 milionów funtów (ponad 53 mln zł) za bycie ambasadorem Kataru 2022, zwłaszcza że wcześniej był uważany za zwolennika społeczności gejowskiej.

David Beckham był jednym z pierwszych piłkarzy, których podziwiano. Jednak przyjęcie setek milionów za bycie ambasadorem marki na Mistrzostwach Świata w Katarze na zawsze nadszarpnie jego reputację. Obrzydliwa decyzja bogatego człowieka. Zdjęcie: Twitter

Komik Joe Lycett skrytykował decyzję byłego reprezentanta Anglii o reprezentowaniu turnieju i ostrzegł go, że powinien wycofać się publicznie.

Na Twitterze Lycett powiedział fanom, że jeśli Beckham nie wycofa się z umowy z Katarem, włoży 10 000 funtów (ponad 53 000 zł) do niszczarki i będzie transmitować to na żywo wieczorem podczas ceremonii otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej.

Jeśli Beckham zerwie umowę, Lycett powiedział, że przekaże pieniądze organizacjom charytatywnym wspierającym prawa LGBTQ +.

Czytaj: Organizacja apeluje do Beckhama. Chodzi o łamanie praw człowieka w Katarze

Piosenkarz i była gwiazda Take That, Robbie Williams, również został skrytykowany po ogłoszeniu, że zamierza wystąpić w Katarze w grudniu.

Mistrzostwa Świata FIFA odbywają się w Katarze od 20 listopada do 18 grudnia.