Rodzice wrócili z noworodkiem ze szpitala. Po kilku dniach papuga płakała jak dziecko.

0
1662

Papugi to jedne z niewielu zwierząt, które – jak się uważa – potrafią naśladować dźwięki i uczą się tego ze słuchu. Oczywiście, papugi nie rozmawiają, ale są na tyle inteligentne, że z czasem zaczynają kojarzyć pewne sytuacje z określonymi zapamiętanymi dźwiękami. Wtedy bardzo często potrafią odezwać się na temat i wyartykułować swoje potrzeby i oczekiwania. Obserwator jest gotów przysiąc, że był świadkiem, jak papuga potrafi rozmawiać z ludźmi. 

Niedawno pisaliśmy o papudze, która tańczyła w rytm piosenek. Zabawne wideo możecie zobaczyć TUTAJ. Dzisiaj przedstawiamy papugę, która nauczyła się płakać. Czyżby była zazdrosna o nowego członka rodziny?

Niektóre gatunki papug są nadzwyczaj uzdolnione i w krótkim czasie mogą się nauczyć perfekcyjnie naśladować różne odgłosy. Szczególnie te papugi, które są oswojone i czują się członkiem rodziny.

Taki ptak rozbudza wyobraźnię, bo zazwyczaj każdy człowiek chce się wyróżnić oryginalnym pupilem. W związku z tym papuga z którą można nawiązać kontakt werbalny, to dla wielu właścicieli prawdziwy skarb. Papugi uwielbiają, gdy ludzie zwracają na nie uwagę. Są towarzyskie i przeżywają to, jaki w domu panuje klimat. Atmosfera mocno na nie wpływa.

Papuga to przyjaciel na całe życie, ponieważ potrafi żyć nawet 50 lat. To gatunek, który jest długowieczny, a na dodatek przyzwyczaja się do jednego opiekuna. Papuga lubi towarzystwo człowieka. Dlatego gdy opiekunowie tej papugi wrócili ze szpitala z nowo narodzonym dzieckiem, ptak usłyszał nowe dźwięki. Zdolna papuga jest w stanie zapamiętać nawet kilkaset słów, a także całych zwrotów i zdań. W wielu przypadkach potrafi powiązać je z konkretnymi sytuacjami, sprawiając wrażenie, że naprawdę rozumie ludzką mowę (np. krzyczy „dzień dobry” gdy wchodzimy do domu).

Kilka dni po powrocie ze szpitala, zaspany tata wstał w nocy do płaczącego dziecka i ze zdumieniem odkrył, że dziecko sobie smacznie śpi, a płaczące dźwięki wydaje papuga z klatki.

Rano, gdy sytuacja się powtórzyła, mężczyzna nagrał film i opublikował w sieci, rozbawiając internautów do łez. Ależ z tej papugi mała spryciara. A może zaczęła być zazdrosna o nowego członka rodziny? Jak myślicie, ma ktoś z Was w domu papużkę?

Poniżej możecie obejrzeć zabawny filmik z płaczącą papugą.

Źródło: youtube.com