Rodzina mieszka na środku ronda od ponad 40 lat

0
318

Walijska rodzina mieszka na środku ronda od ponad czterech dekad, po odmowie wyjazdu, gdy zbudowano wokół nich okrężną drogę.

W 1960 roku, kiedy David John i Eirian Howatson przeprowadzili się do swojego domu w Denbighshire, w Walii, okolica była zwykłą dzielnicą i przez około dwie dekady wszystko szło całkiem normalnie, dopóki władze nie zapukały i nie poinformowały ich, że ich posiadłość znajduje się dokładnie tam, gdzie ma powstać nowe rondo.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Howatsonowie odmówili wyprowadzki, więc wokół ich domu zbudowano rondo i od tamtej pory rodzina tam mieszka.

„Mieszkamy tu od ponad 40 lat. O sąsiadów nie musimy się martwić, ale życie na środku ronda czasami bywa męczące – zwłaszcza, gdy nocują wnuki” – powiedział Clwyd Howatson dla NorthWalesLive.

Czytaj: Olśniewające rondo wyglądające jak meduza

Clwyd mówi, że większość ludzi, którzy słyszą, że on i jego rodzina mieszkają na środku ronda, ma zwykle dwa pytania – jak dojechać do domu, co łatwo się domyślić, biorąc pod uwagę podjazd prowadzący od strony drogi, oraz czy jest głośno?

„Powiedziałbym, że to jak mieszkanie przy każdej drodze, ale nie jest tak źle, mamy podwójne szyby, więc nie jest to coś, co nam przeszkadza, a droga jest naprawdę zatłoczona tylko w godzinach szczytu, czyli tylko kilka razy dziennie” – powiedział mężczyzna.

Zjeżdżanie na środku ronda sprawia, że wielu kierowców drapie się po głowach, jadąc obok Howatsonów, ponieważ nikt tak naprawdę nie spodziewa się, że kierowca zjedzie na środku ronda do domu, ale jak dotąd nie mieli z tego powodu żadnych wypadków.

Czytaj: Nowe rondo w Radomiu wywołuje śmiech wśród kierowców i przechodniów

Najwyraźniej jednym z największych wyzwań życia na środku ronda jest dostarczanie paczek. Ponieważ rodzina ma ten sam kod pocztowy co sąsiednie domy, zwykle mija trochę czasu, zanim kurierzy zorientują się, że znajdują się na środku ronda.

„Zwykle, gdy wydajemy instrukcje, wszystko jest w porządku, ale w końcu mówię:„ Nie, nie, nie jesteśmy przy rondzie – jesteśmy na środku ronda” i zawsze kurierzy brzmią trochę niepewnie, dopóki tu nie dotrą” — powiedział Clwyd Howatson.

Dom na środku ronda jest w rodzinie od tak dawna, że obecni mieszkańcy nie planują przeprowadzki w najbliższym czasie. Ich dom jest dziwaczny i wyjątkowy, a oni to lubią.