Rodzina orangutanów zaprzyjaźniła się z grupą wydr w zoo

0
721

Przyjaźń między różnymi gatunkami zwierząt jest zawsze miła dla oka. Tym razem niezwykła więź powstała między rodziną orangutanów, a niektórymi wydrami w belgijskim zoo. Ależ to wygląda uroczo!

Po raz pierwszy orangutany i wydry spotkały się, gdy pracownicy zoo Pairi Daiza w Brugelette do zagrody orangutanów wpuścili wydry. „Od tamtej chwili mówimy, że między tymi dwoma gatunkami powstaje magiczna więź” – powiedzieli pracownicy zoo.

Urocze zdjęcia mówią same za siebie, więc przewiń w dół, zobacz ten słodki obrazek i uśmiechnij się szeroko.

Więcej informacji: PairiDaiza.eu | Facebook | Twitter

Rodzina orangutanów zaprzyjaźniła się z grupą wydr w zoo Pairi Daiza w Belgii.

Zdjęcie: Caters News

To jest tata Ujian, który ma 24 lata.

Zdjęcie: Caters News

Tata orangutan nawiązał szczególnie silną więź z wydrami.

Zdjęcie: Caters News

Tata Ujian, który ma 24 lata, mama Sari (15 lat) i ich syn Berani (który właśnie skończył 4 lata) tworzą rodzinę orangutanów w zoo. Na jednym ze zdjęć Berani bawi się w chowanego ze swoimi nowymi przyjaciółmi.

Mathieu Goedefroy, rzecznik zoo Pairi Daiza powiedział w wywiadzie dla Bored Panda, że orangutany i wydry grają głównie w gry pościgowe i chowanego. „Wydry chowają się pod dużymi pniami drzew lub drewnianymi konstrukcjami, a potem Berani, orangutan, szuka ich. Raz na jakiś czas wydry wyskakują, by go rozdrażnić. To naprawdę niesamowity widok”.

Według Mathieu zoo dużo inwestuje w „wzbogacanie” swoich zagród dla zwierząt. „Oznacza to, że bardzo ważny jest nie tylko rozmiar zagrody, ale także jakość życia. Jednym ze sposobów na to (oprócz układania puzzli, organizowania gier umysłowych, umieszczania w zagrodzie huśtawek) jest umieszczanie gatunków zwierząt, które mogą wchodzić w interakcje ze sobą w tej samej zagrodzie lub umożliwić im wzajemne widzenie się.”

„Nasze goryle żyją razem z małpami gereza, nasze pingwiny żyją z fokami, nasze kangury dzielą zagrody z pelikanami, mamy wiewiórki żyjące z nietoperzami, hipopotamy karłowate z pelikanami, żyrafy ze strusiami, azjatyckie słonie z azjatyckimi gazelami, zebry z bawołami… i tak dalej” – powiedział Mathieu.

Mathieu potwierdził również, że zoo jest obecnie zamknięte dla odwiedzających ze względu na koronawirusa. „Nie powstrzymuje nas to od zapewniania naszym zwierzętom najlepszej opieki każdego dnia.”

Czytaj: Orangutan wyciąga pomocną dłoń do mężczyzny w rzece

To 4-letni Berani, który uwielbia bawić się ze swoimi nowymi przyjaciółmi i jest niesamowicie uroczy dla nich.

Zdjęcie: Caters News

Berani jest bardzo ciekawym małym orangutanem i uwielbia zabawy w chowanego.

Zdjęcie: Caters News

„Dwa czynniki są bardzo ważne dla dobrego samopoczucia zwierzęcia w niewoli: rozmiar jego zagrody, ale także jakość jego zagrody”, powiedział Mathieu dla Caters News. „Oznacza to, że zwierzę – a tym bardziej jest to w przypadku orangutanów, z którymi ludzie dzielą 97 procent swojego DNA – musi być przez cały czas czymś zajęte, zarówno fizycznie, umysłowo i emocjonalnie”.

„W szczególności mały Berani i tata Ujian nawiązali szczególną więź z wydrami” – powiedział Mathieu. „To sprawia, że życie staje się bardziej zabawne i interesujące dla obu gatunków zwierząt, co udowadnia, że jest to bardzo udany eksperyment”.

Czytaj: 12 NIECODZIENNYCH WIEŻ Z CAŁEGO ŚWIATA. JEST JEDNA Z POLSKI